گۆڕان نیوز- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان کردستانی در ۸۳ مرکز خرید تعاونی روستایی و بخش خصوصی خریداری شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری اظهار کرد: از ۲۵۰ هزار تن گندم خریداری شده در استان، ۶۱ هزار تن در بیجار تحویل شده است.

وی افزود: در کنار خرید تضمینی گندم، خرید سایر محصولات بخش کشاورزی مثل جو هم توسط شرکت پشتیبانی امور دام در حال انجام است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: مطالبات کشاورزان تا ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱ پرداخت شده است و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه تا هفته آینده بخش عمده مطالبه گندمکاران استان پرداخت خواهد شد. 

اسکندری ادامه داد: برآورد امسال در تولید گندم حدود ۶۵۰ تن استان است که سهم شهرستان بیجار بیش از ۱۷۰ هزار تن خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید نظارت بر خرید گندم تقویت شود گفت: با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، انگیزه و سوء استفاده غیر قابل چشم پوشی است که با تقویت نظارت ها کاهش خواهد یافت. 

وی ادامه داد: ۸۳ مرکز خرید گندم در استان تایید شده و آماده خرید محصول از کشاورزان استان بوده و از این تعداد ۶۱ مرکز آن مربوط به تعاونی های روستایی است.

وی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم از ۵۰ هزار ریال به ۱۰۵ هزار ریال افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده امسال ۱۰ هزار ریال هدیه به هر کشاورزی که محصول خود را تحویل مراکز خرید دهد اعطا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *