ایجاد ورزش همگانی در محله قیلر قروه/توسعه ورزش همگانی در محلات کم برخوردار

گۆڕان نیوز- مدیر خانه احسان محله قیلر قروه از برگزاری مسابقه فوتبال جام غدیر در این محله خبر داد.
موسی شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار گۆڕان نیوز در قروه گفت:این مسابقات با هدف کشف استعدادهای برتر فوتبال و اعزام آنان به مسابقات استانی در محله کم برخوردار قیلر قروه به مناسبت جشن عید غدیر برگزار می شود.
وی در ادامه افزود:این مسابقات در رده سنی نوجوانان ۱۳ تا ۱۶ سال و جوانان ۱۶ تا ۲۰ سال در قالب ۶ تیم برای دومین بار در شهرستان قروه برگزار می شود.
شریفی به اشاره به اینکه این مسابقات با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)،ستاد مردمی غدیر، شهرداری اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال شهرستان قروه برگزار می شود تصریح کرد:هدف اصلی از اجرای این برنامه ها و مسابقات با رویکرد توجه به محلات کم برخوردار و اقشار آسیب پذیر به منظور ایجاد اوقات فراغت سالم شهروندان به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود.
به گفته مدیر خانه احسان محله قیلر قروه، همگانی شدن ورزش، استعدادیابی و آشنایی شهروندان با رشته های ورزشی، تعمیق،توسعه،ترویج ورزش محلات، ایجاد نشاط اجتماعی، تقویت روحیه مشارکت شهروندان یکی از برنامه های این مرکز است.که با حمایت مسئولان،سازمانهای دولتی و مردم نهاد به منظور توجه به پیشرفت، آبادانی و توانمندسازی خانواده های ساکن در این محلات کم برخوردار در حال اجرا است.
گفتنی است قیلر در گویش ترکی یعنی محله بالا و جزو یکی از مناطق کم برخوردار شهرستان قروه است که خانه احسان در زمینه های فرهنگی،ورزشی،معیشتی و…در آن فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *