ایجاد ورزش همگانی در محله قیلر قروه/توسعه ورزش همگانی در محلات کم برخوردار

گۆڕان نیوز- مدیر خانه احسان محله قیلر قروه از برگزاری مسابقه فوتبال جام غدیر در این محله خبر داد.
موسی شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار گۆڕان نیوز در قروه گفت:این مسابقات با هدف کشف استعدادهای برتر فوتبال و اعزام آنان به مسابقات استانی در محله کم برخوردار قیلر قروه به مناسبت جشن عید غدیر برگزار می شود.
وی در ادامه افزود:این مسابقات در رده سنی نوجوانان ۱۳ تا ۱۶ سال و جوانان ۱۶ تا ۲۰ سال در قالب ۶ تیم برای دومین بار در شهرستان قروه برگزار می شود.
شریفی به اشاره به اینکه این مسابقات با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)،ستاد مردمی غدیر، شهرداری اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال شهرستان قروه برگزار می شود تصریح کرد:هدف اصلی از اجرای این برنامه ها و مسابقات با رویکرد توجه به محلات کم برخوردار و اقشار آسیب پذیر به منظور ایجاد اوقات فراغت سالم شهروندان به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود.
به گفته مدیر خانه احسان محله قیلر قروه، همگانی شدن ورزش، استعدادیابی و آشنایی شهروندان با رشته های ورزشی، تعمیق،توسعه،ترویج ورزش محلات، ایجاد نشاط اجتماعی، تقویت روحیه مشارکت شهروندان یکی از برنامه های این مرکز است.که با حمایت مسئولان،سازمانهای دولتی و مردم نهاد به منظور توجه به پیشرفت، آبادانی و توانمندسازی خانواده های ساکن در این محلات کم برخوردار در حال اجرا است.
گفتنی است قیلر در گویش ترکی یعنی محله بالا و جزو یکی از مناطق کم برخوردار شهرستان قروه است که خانه احسان در زمینه های فرهنگی،ورزشی،معیشتی و…در آن فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.