رییس جمهور وارد سنندج شد/ رفع محرومیت ها و بالفعل کردن ظرفیت های کردستان اولویت دولت است

گۆڕان نیوز-آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور در بیست و هفتمین سفر استانی خود، صبح جمعه ۱۷ تیرماه وارد سنندج شد.
به گزارش گۆڕان نیوز، رییس جمهور و جمعی از وزرا و دولتمردان، در بدو ورود به فرودگاه سنندج، مورد استقبال استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسوولان کشوری و لشکری قرار گرفت‌.
رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: رفع محرومیت ها در عرصه های مختلف زیرساختی و بالفعل کردن ظرفیت های کردستان در اولویت کاری دولت سیزدهم است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در جمع خبرنگاران در فرودگاه سنندج اظهار کرد: عرض سلام و ادب دارم خدمت مردم شریف کردستان داریم و توفیق برای بنده و همکاران است که در آستانه عید سعید قربان خدمت مردم کردستان برسیم.

وی افزود: کردستان دارای ظرفیت‌های بسیاری است و قطب کشاورزی، دامداری و گردشگری و دارای معادن بسیاری است.
رئیس جمهور تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند از مهمترین ظرفیت‌های کردستان است که برای بهره مندی از توانمندی نیروی انسانی در این استان طرح‌ها و برنامه‌هایی خواهیم داشت.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: کردستان به عنوان استانی مقاوم برای همگان شناخته شده و مردم مقاوم این دیار در دوران دفاع مقدس با تقدیم ۵ هزار شهید و ۹ هزار جانباز دین خود را ادا کرده‌اند.
وی تصریح کرد: کردستان به عنوان یک استان با فرهنگ و با تمدن شناخته می‌شود و جای جای این استان نشان‌هایی از مدنیت دارد.
رئیس جمهور اظهار کرد: کردستان چهره‌های بزرگی را تقدیم ایران اسلامی کرده است لذا باید این مهم را برای خودمان توفیق بدانیم که به مردم این استان تلاش کنیم.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: طرح‌های نیمه تمامی در این استان وجود دارد که امروز مصوبات متعددی در این خصوص خواهیم داشت.
وی افزود: امروز در جلسه شورای اداری استان کردستان، هم اصحاب رسانه و هم مسئولان را در جریان تصمیمات و مصوبات قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *