سه ماهه امسال
انجام ۴۰۴ عملیات اطفاء حریق وامداد ونجات توسط آتش نشانی سنندج

گوران نیوز- رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام ۴۰۴ عملیات اطفاء حریق و امداد نجات در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت : ۱۷۳عملیات اطفاء حریق و ۲۳۱ مورد عملیات مربوط به امداد و نجات بوده است.
به گزارش گوران نیوز؛ سهیل فضل وزیری اظهار کرد: آتش نشانان این سازمان در راستای امداد رسانی به شهروندان در مواقع بروز حوادث طی سه ماه نخست امسال ۴۰۴ مورد عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات انجام دادند.
به گفته وی، ۱۷۳عملیات از این تعداد اطفاء حریق و ۲۳۱ مورد عملیات مربوط به امداد و نجات بوده است.
وی خاطرنشان کرد: عملیات های اطفا ء حریق شامل ۲۲ مورد مسکونی، ۱۱ مورد تجاری و صنعتی، ۴ مورد انبار، ۲۲ عملیات اطفاء حریق ماشین آلات، ۱۵ مورد ضایعات و زباله، ۸۱ عملیات اطفاء حریق فضای سبز، کشاورزی، مرتع و جنگل، اطفاء مخروبه۱۲ مورد و ۲ مورد سایر آتش سوزی ها بوده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در خصوص آمار عملیات های امداد و نجات هم گفت: سقوط و ریزش چاه ۲ مورد، صید حیوانات موذی و وحشی ۱۱۵ مورد، گیر کردن انگشتر ۱۰ مورد، سقوط از ارتفاع و ریزش آوار ۲ مورد، محبوس در اماکن ۲۲نفر، حبس در آسانسور ۳۲ مورد ، تصادفات ۲۱ مورد، آبگرفتگی و سیلاب ۸ مورد و ۱۶ مورد عملیات هم مربوط به سایر حوادث است.
فضل وزیری اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال بعلت حوادث رخ داده ۳۷ شهروند سنندجی مصدوم و متاسفانه ۷ نفر هم دراین حوادث جان خود را از دست دادند.
به گفته وی، ۳۸۸ عملیات در محدوده شهر و ۱۶ عملیات نیز در خارج از محدوده توسط نیروهای آتش نشانی سنندج طی سه ماهه نخست امسال انجام شده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در پایان به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش هم گریزی زد و گفت: ۷۳۹ دوره آموزشی درون و برون سازمانی شامل ۷۵ مورد در مدارس و پیش دبستانی ها، ۲۴۴ مورد در ادارات و ارگان های دولتی و ۴۲۰ دوره آموزشی درون سازمانی در سه ماهه نخست امسال برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *