شهردار سنندج:

اجرای طرح ساماندهی هسته مرکزی شهر سنندج/ حدفاصل میدان انقلاب تا چهارراه طالقانی پیاده راه می شود


گوران نیوز- شهردار سنندج از اجرای طرح ساماندهی هسته مرکزی شهر خبر داد و گفت: ساماندهی و اجرای پیاده راه هسته مرکزی شهر سنندج با کار کارشناسی و مطالعه اتی گسترده انجام می شود.

به گزارش گوران نیوز، سیدانور رشیدی در جریان بازدید از میدان انقلاب سنندج اظهار کرد: تردد خودروها در هسته مرکزی شهر سنندج بیش از ظرفیت معابر بوده و این مهم موجب بروز مشکلات متعدد ترافیکی شده است.


وی به چهره نازیبا و نابسامان هسته مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: توسعه و آبادانی شهری حق شهروندان است و امیدواریم با همراهی و همکاری مردم و دستگاه های مختلف شاهد عملیاتی شدن اهداف مد نظر در این حوزه باشیم.


شهردار سنندج به اجرای موقت طرح مرمت و بازسازی میدان انقلاب توسط شهرداری منطقه دو گریزی زد و با بیان اینکه ساماندهی هسته مرکز شهر به مرمت این میدان خلاصه نمی شود، گفت: کار مطالعات ساماندهی هسته مرکزی شهر سنندج طی چند ماه اخیر با بهره گیری از توان و ظرفیت متخصصین و صاحب نظران در حوزه عمران شهری کلید خورده است.

رشیدی افزود: طرح ساماندهی هسته مرکزی شهر سنندج با توجه به قرار گرفتن بافت تاریخی« خانه کرد، مسجد جامع، موزه، مقبره امام زاده هاجر خاتون، محله سرتپوله، محلات قدیمی آغه زمان، قلعه چهاران، چهار باغ و…به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه شهرداری سنندج قرار گرفته و براساس کار مطالعاتی انجام گرفته و پس از اعلام نظر متخصصین و مشاور مسیر حد فاصل میدان انقلاب تا چهارراه طالقانی پیاده راه می شود.

وی اذعان کرد: این طرح با هدف زیباسازی و توجه به المان شهری، در راستای تردد آسان، ساماندهی مسیر تردد وسایل نقلیه، ساماندهی دستفروشان اجرا می شود.

وی در پایان با اشاره به بهره گیری از توان و ظرفیت نخبگان، فرهیختگان و صاحب نظران در مورد ساماندهی میدان انقلاب گفت: از تمام متخصصان، طراحان، نخبگان دعوت می کنیم که طرح و ایده خود را در خصوص المان میدان انقلاب، نورپردازی، زیباسازی این مسیر را به سازمان سیما ومنظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *