گوران نیوز- ساختمان متروکه‌ای امروز در سنندج فروریخت که در لحظات نخست نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر اعلام کردند که علایم دستگاه زنده‌یاب بیانگر تنفس دو نفر در عمق چهار متری زیر آوار است اما مشخص شد که تنفس ساکنان همسایه ساختمان است.

به گزارش گوران نیوز، ظهر امروز یک ساختمان متروکه در سنندج ریزش کرد و به محض اعلام گزارش، نیروهای امدادی آتش‌نشانی و هلال‌احمر و فرماندار و شهردار سنندج در محل حضور یافتند.

سیدانور رشیدی شهردار سنندج ضمن بازدید میدانی از شرایط، نسبت به تخلیه واحدهای مسکونی اطراف قبل از آواربرداری تاکید کرد.

وی گفت: حفظ امنیت ساکنین برای ما مهم است ضمن اینکه برای نجات افرادی که احتمالا زیر آوار باشند تلاش می‌شود.

وی گفت: بحث ساماندهی محله قدیمی و بافت فرسوده سرتپوله سنندج از نیازهای اساسی بوده و شهرداری آمادگی کامل را برای انجام وظایف خود در این خصوص دارد.

این ساختمان متروکه در محله سرتپوله، یکی از محلات قدیمی و بافت فرسوده سنندج قرار دارد که مامن و پاتوق برای معتادان شده بود.

نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر در صحنه اعلام کردند که علایم دستگاه زنده‌یاب بیانگر تنفس دو نفر در عمق چهار متری زیر آوار است اما مشخص شد که تنفس ساکنان همسایه ساختمان بود که جلو پنجره رو به ساختمان نظاره‌گر بودند.

این ساختمان چند طبقه و اتاق‌های زیادی دارد و در بخشی از ساختمان که ریزش کرده بود، هیچ کس نبود بلکه چند معتاد در گوشه‌ای دیگر از ساختمان بودند که هیچ صدمه‌ای به آنها وارد نشده بود.

فرماندار سنندج دستور داد: شهرداری با حضور نیروی انتظامی برای پیشگیری از تبعات آن، ساختمان فرسوده جنب ساختمان متروکه را هم تخلیه کنند که مشکلی برای ساکنان آن پیش نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *