مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: تاکنون بیش از ۵۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان در روستاها مقاوم سازی شده اند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: تاکنون بیش از ۵۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان در روستاها مقاوم سازی شده اند.


سمیه رمضانیا/ خبرنگار گۆران نیوز، محمد رسولی اظهار کرد: توجه به رفاه اجتماعی از وظایف دولت‌ها در تمامی کشورها به شمار می‌رود و یکی از این مسائلی که به رفاه اجتماعی مرتبط است و به نوعی بخش جدایی ناپذیر آن به شمار می‌رود، مساله مسکن است.


وی افزود: تأمین مسکن در اقصی نقاط کشور یکی از مهمترین مسائل مورد توجه مردم و دولت‌هاست تا جامعه بخش عظیمی از رفاه اجتماعی را لمس کند.


رسولی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته، یکی از رویکردهای اصلی پیشرفت کشور به توسعه روستایی معطوف شده و روستاییان در برنامه‌ریزی دولتمردان در اولویت قرار گرفته و زمینه برای بهبود وضعیت آنان به ویژه در حوزه معیشت، رفاه و خدمات زیرساختی هموار شده است.


مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: تاکنون ۵۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی معادل ۴۱ درصد منازل روستایی استان در مقابل بلایای طبیعی مقاوم سازی شده است.


رسولی افزود: امسال هم بنیاد مسکن مأموریت دارد تا ۲۰۰ هزار مسکن روستایی را در کشور مقاوم سازی کند و به همین منظور تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی این طرح به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.


وی با بیان اینکه علت تأخیر در اعطای وام مقاوم سازی روستایی تأخیر در پرداخت مابه التفاوت نرخ سود آن است، افزود: دولت به زودی یارانه جبران سود این وام را به بانک مرکزی پرداخت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *