گۆڕان نیوز- در مراسمی امضای تفاهم نامه فی ما بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و تولیت مرقوفه مرحومه ماهر خسار خانم معتمد وزیری در خصوص حمایت از تعداد ۱۰۰۰ نفر از فرزندان ایتام و محسنین صورت گرفت. 
به گزارش گۆڕان نیوز، درمراسم تقبل سرپرستی یک هزار کودک بی سرپرست با حضور استاندار کردستان، مدیران و خیران استان که در مجتمع علی ابن ابیطالب برگزار شد، امضای تفاهم نامه فی ما بین کمیته امداد امام خمینی و تولیت مرقوفه مرحومه ماهر خسار خانم معتمد وزیری در خصوص حمایت از تعداد ۱۰۰۰ نفر از فرزندان ایتام و محسنین صورت گرفت.
اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، در این مراسم گفت: بشر در طول تاریخ به دنبال دستیابی به کیمیایی بوده که بتواند جاودانگی را برای انسان به ارمغان آورد که زندگی کند و به نه نظرم این عنصر کار خیر است.
وی به مرحومه ماهر خسار خانم معتمد وزیری در خصوص حمایت از تعداد ۱۰۰۰ نفر از فرزندان ایتام و محسنین پر داخت و افزود: امروز هزار نفر کودک بی سرپرست توسط نیت خیر خانم معتمد وزیری مورد حمایت قرار گرفته ایشان که سالهاست دار فانی را وداع گفته قطعا با این کار خیرشان با اولیا و انبیا محشور می‌شوند.
استاندار کردستان بیان کرد: امیدوارم ما نیز همچون خانم معتمد وزیری بتوانیم عنصر جاودانگی برخوردار باشیم.
در ادامه رضا طوسی مدیر کمیته امداد استان کردستان با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان این نهاد و تولیت‌ موقوفه ماهرخسارخانم معتمدوزیری هزار نفر از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش صاحب حامی می‌شوند.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد کمیته امداد، تعداد کل نیروهای شاغل در امداد استان ۳۹۱ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۱۹ نفر رسمی و ۱۷۲ نفر غیر رسمی هستند.
وی تعداد ادارات اجرایی در سطح شهرستان را ۱۱ مورد برشمرد و افزود: تعداد سرفصل ها و خدمات مددجویی ۴۹ برنامه و ۸۴ فعالیت است.
مدیر کمیته امداد استان کردستان، به آمار تعداد مددجویان تحت حمایت استان کردستان پرداخت و اظهار کرد: مستمری بگیر ۷۰۹۴۳ خانوار شامل ۱۵۰۱۳۲ نفر و چند خدمتی ۳۰۹۲ خانوار شامل ۶ هزار و ۳۵۳ نفر هستند.
طوسی، کل جمعیت مورد حمایت را ۷۴۰۳۵ خانوار شامل ۱۵۶ هزار و ۴۸۵ نفر عنوان کرد.
قادر کریمی نماینده موقوفه بانو معتمد وزیری در این مراسم گفت: مرحومه ماهر خسار خانم معتمد وزیری تمام دارایی خود را وقف کودکان بی سرپرست کردند.
هممچنین گزارشی در خصوص اقدامات این موقوفه ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *