گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان ادامه داد: بحث انتقال آب سد آزاد کردستان به استان دیگر توسط وزارت نیرو نه برنامه ریزی شده و نه خواهد شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: پایان خط انتقال آب سد آزاد کردستان تا شهر دزج قروه است و آب این سد به هیچ استان دیگری تخصیص داده نخواهد شد.

آرش آریانژاد اظهار کرد: کردستان بیش از هر استان دیگری نیازمند تامین آب است لذا برنامه ای برای انتقال آب آن به استان دیگری نداریم و خوشبختانه استاندار کردستان هم در رابطه با تکذیب مباحث مطرح شده بخوبی ورود کردند.

وی افزود: هر سال که میزان بارندگی کردستان از میانگین کشوری بالاتر می رود مباحثی خلاف واقع در ارتباط با انتقال آب از برخی سدهای استان به خارج از استان منتشر می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته هم با رسانه های مختلف در رابطه با انتقال آب از سدهای استان به ویژه سد آزاد مصاحبه‌های فراوانی انجام دادیم ولی با این وجود بار دیگر شایعه انتقال آب سد آزاد به خارج از استان مطرح شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان ادامه داد: بحث انتقال آب سد آزاد کردستان به استان دیگر توسط وزارت نیرو نه برنامه ریزی شده و نه خواهد شد.

آریانژاد بیان کرد: کارکرد انتقال آب سد آزاد به سد قوچم شامل کشاورزی اطراف مخزن، کشاورزی پایاب سد، کشاورزی مسیر انتقال، صنعت در دشت های قروه و دهگلان، تامین آب شرب قروه و دهگلان و ۱۲۷ روستاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *