گۆڕان نیوز- سروه گرجی پور عضو انجمن مخترعین کشور و مدیر انجمن هوش مصنوعی کردستان در مسابقات جهانی اختراعات ۲۰۲۳ انگلیس موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه دولت انگلستان در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا شد.

به گزارش گۆڕان نیوز؛ سروه گرجی پور عضو انجمن مخترعین کشور و مدیر انجمن هوش مصنوعی کردستان در مسابقات جهانی اختراعات ۲۰۲۳ انگلیس موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه دولت انگلستان در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا شد.

پنجمین دوره مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس ۲۰۲۳ به میزبانی دانشگاه کینگستون لندن در تاریخ ۵ و ۶ اکتبر ( ۱۳ و ۱۴ مهر) برگزار شد.

مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس ۲۰۲۳ یکی از معتبرترین رویدادهای ابداعات و اختراعات بین المللی است که در  این دوره از مسابقات رشته‌های مختلف از ۳۴ کشور جهان همچون کشورهای انگلیس، فرانسه، رومانی، کرواسی، لهستان، هندوستان، تایوان، تایلند و … به رقابت پرداختند که تیم های ایرانی موفق به کسب ۲۲ مدال رنگارنگ در محورهای شیمی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، نانوتکنولوژی، صنایع غذایی، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک؛ مهندسی پزشکی، سلامت و …  در سه سطح دانش آموزی، دانشجویی و آزاد شدند.

سروه گرجی پور نخبه کردستانی در محور طراحی مهندسی و هوش مصنوعی توانست مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کند.

دانشجویان و دانش آموزان ایرانی در این دوره از مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس ۲۰۲۳ از استان های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، اصفهان، مازندران، خراسان، کردستان، تبریز و … شرکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *