گۆڕان نیوز- دبیر پانزدهمین کنگره ملی شعر و آیین های عاشورایی قروه گفت:این کنگره در سطح ملی و با استفاده از توان اداره ارشاد،مردم،خبرنگاران،شعرا و…برگزار می شود

گۆڕان نیوز- دبیر پانزدهمین کنگره ملی شعر و آیین های عاشورایی قروه گفت:این کنگره در سطح ملی و با استفاده از توان اداره ارشاد،مردم،خبرنگاران،شعرا و…برگزار می شود.

به گزارش گۆڕان نیوز از قروه_حجت الاسلام والمسلمین عابدین رستمی در ادامه افزود:فراخوان ۸ مردادماه در اول محرم منتشر شد و از تمام شعرای استان‌های کشور برای شرکت در این کنگره دعوت شد

وی در ادامه تصریح کرد:در پانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی ۳۰۰ اثر شعر دریافت شده است و ارزش چاپ و انتشار دارد و انتظار می رود در سالهای بعدی از آن رونمایی شود.

رستمی در ادامه افزود:شعرایی از ۲۷ استان و ۵۵ شهر کشور در پانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی در قروه حضور دارند.و این شعرا از مناطق مختلف کشور در آن به شعر خوانی می پردازند.

وی ادامه داد:۲ داور کشوری و شهرستانی در این کنگره به ارزیابی آثار ارسال شده می پردازند.همچنین کنگره امسال به صورت ۲ روزه خواهد بود و از شعرای برتر،هیئت های فرهنگی و مذهبی تجلیل خواهد شد.

دبیر پانزدهمین کنگره ملی شعر و آیین های عاشورایی قروه گفت:نمایش آئینی،دف زنی بعنوان نماد فرهنگی و شعرخوانی بومی و کشوری به اجرای برنامه در افتتاحیه و اختتامیه خواهند پرداخت.

وی در ادامه افزود:تدابیر خاصی برای برگزاری کنگره ملی شعر عاشورایی در سالهای آینده در نظر گرفته شده است.و امیدواریم بتوان هر ساله یک جلد کتاب از آثار شاعران چاپ شود.چرا که این اشعار جزو میراث فرهنگی انقلاب اسلامی است.

گفتنی است پانزدهمین کنگره ملی شعر و آیین های عاشورایی قروه ساعت۹:۳۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل کانون فرهنگی ولایت قروه برگزار می شود.همچنین اختتامیه کنگره ساعت۹:۳۰ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل مجتمع فرهنگی هنری فردوسی این شهرستان پایان خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *