گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۱۰۰ درصد سهمیه کود مورد نیاز بخش کشاورزی استان در سال گذشته جذب شد و امسال هم تلاش خود را برای تامین کود بیشتر بکار گرفته‌ایم.


به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری در حاشیه برگزاری همایش کشوری آموزشی، ترویجی و معرفی سبد محصولات کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان در سنندج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: سهیمه کود شیمیایی برای بخش کشاورزی استان در سال گذشته ۱۱۲ هزار تن بود.
وی با اشاره به اینکه تغذیه گیاهی یکی از موارد مهم و ضروری در راستای ارتقای کمی و کیفی تولید در بخش کشاورزی است، افزود: یکی از نیازهای بخش کشاورزی کردستان تامین کود مورد نیاز است که شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان رسالت تامین و توزیع آن را دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده میزان سهمیه کود یارانه‌ای استان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۱۲۱ هزار تن رسید.
اسکندری ادامه داد: تاکنون از میزان سهمیه کود استان ۲۱ هزار تن جذب شده و مابقی هم به تدریج جذب و از طریق کارگزاری ها در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
وی یادآور شد: برگزاری این همایش فرصت ارزشمندی برای افزایش آگاهی کشاورزان در ارتباط با تاثیر کودهای استاندارد و جدید و مرغوب و نحوه استفاده از آنها و بهره گیری از مشاوره کارشناسان مربوطه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *