گۆران نیوز- کارگاه آموزشی «کاربرد هوش مصنوعی مولد در روزنامه‌نگاری» با حضور اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش گۆران نیوز، شیروان یاری پیش از ظهر شنبه در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خانه مطبوعات و رسانه‌های استان کردستان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، کارگاه آموزشی – تخصصی «کاربرد هوش مصنوعی مولد در روزنامه‌نگاری» را با حضور استاد «علی شاکر» در سنندج برگزار کرد.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های کردستان ادامه داد: برای شرکت کنندگان در کارگاه‌های آموزشی یاد شده گواهینامه صادر می‌شود.

یاری به اهداف برگزاری این دوره آموزشی پرداخت و گفت: آشنایی روزنامه نگاران و مدیران روابط عمومی با هوش مصنوعی مولد و کاربردهای آن در روزنامه‌نگاری و خبرنویسی درون سازمانی، آموزش نحوه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مولد و برای تولید محتوای خبری، افزایش خلاقیت و نوآوری در روزنامه‌نگاری و ارتقای کیفیت و کارایی روزنامه‌نگاری از اهداف برگزاری این کارگاه‌های آموزشی است.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های کردستان همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی «گزارش نویسی تحقیقی» با حضور «مهدی جلیلی» خبر داد و بیان کرد: این کارگاه ۲ روزه از عصر شنبه ویژه اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

وی کاربرد گزارش نویسی تحقیقی مبتنی بر تحلیل داده آماری و دیتاها، آشنایی با اصول و متد گزارش نویسی تحقیقی از منظر سوژه‌یابی، سوژه‌شناسی، روایت و ساختارتنظیم و روزنامه‌نگاری چند رسانه‌ای را از موارد مورد بحث در این کارگاه‌ها عنوان کرد.

گفتنی است؛ این کارگاه‌های ۲ روزه در سالن مرکز آموزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *