گۆڕان نیوز- معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: در حال حاضر ذخیره آب سدهای استان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب است که ۶۵ درصد مخازن این منابع آبی را شامل می شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، محمد معززاده‌مردوخی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه درصد پرشدگی سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد افزایش دارد، اظهار کرد: طی ۲ ماه گذشته، سدهای چراغ ویس، گاران، آزاد، عباس آباد، با فاصله کم، سرریز شدند.

وی میزان بارش سال آبی‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را ۱۱۰ میلی‌متر دانست و افزود: این بارش‌ها منجر به افزایش ۲۹ درصدی رواناب و بالابردن حجم آب رودخانه‌ها شده است که البته این رقم نسبت به درازمدت ۱۴ درصد کاهش دارد.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: با توجه به جبهه بارشی پیش‌رو انتظار می‌رود سدهای قشلاق سنندج و زیویه شهرستان کامیاران نیز بزودی سرریز کنند.

معززاده مردوخی، نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان نیز هشدار داد و اظهار کرد: با توجه به حجم بارش‌های زیاد و احتمال جاری شدن سیل، اطلاع رسانی‌های لازم از طریق روابط عمومی این شرکت و ادارات منابع آب شهرستان‌های تابعه استان، صورت گرفته و خوشبختانه تاکنون هیچ خسارت مالی و جانی ناشی از وقوع سیل، گزارش نشده است.

وی یادآور شد: ذخایر آب خوبی در پشت سدهای استان داریم اما بارش برف خوبی را طی سال آبی گذشته شاهد نبودیم و ذخایر آب زیرزمینی همچنان نیازمند حفاظت و صیانت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *