گۆڕان نیوز- دیار احمدی با انتقاد از سیاسی کاری در حوزه ورزش عنوان می‌کند: سیاسی کاری عامل بازدارنده در رشد و توسعه و ریزش است و باید برای خروج از وضعیت موجود از ظرفیت و توانایی کارشناسان و پیشکسوتان ورزشی استفاده کرد تا جانی تازه به ورزش ببخشیم.

دیار احمدی مسئول کن شین کان کاراته استان کردستان است فعالیت ورزشی خود را از سال ۱۳۸۹در رشته کاراته به صورت حرفه‌ای آغاز کرده است. ورزش را از رشته کشتی آغاز نموده و از سال ۱۳۷۲ زیر نظر استاد «محمد قصر سازی» وارد رشته کاراته شده است و بعد از مدتی فعالیت در این رشته سبک آزاد را برای خود انتخاب کرده و از سال ۱۳۸۵ به عنوان مربی مشغول آموزش و تربیت هنرجویان بوده و تاکنون مسئولیت‌های متعددی را در حوزه ورزش بر عهده داشته است که می‌توان به مسئولیت دبیری هیئت کاراته استان و سبک‌های آزاد کاراته استان اشاره کرد. وی دارای درجه داوری ممتاز ملی، مربیگری ممتاز ملی و اخیراً نیز موفق به کسب کمربند رسمی دان ۶ شده است.با توجه به موفقیت‌های تیم سبک «کن شین کان کاراته استان کردستان» در مسابقات کشوری منطقه‌ای و همچنین بررسی وضعیت فعالیت‌های ورزشی در رشته کاراته سبک آزاد با «دیار احمدی» مسئول کن شین کان کاراته استان کردستان گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

«دیار احمدی» مسئول سبک کن شین کان کاراته استان کردستان عنوان می‌کند: این سبک جزو سبک‌های برتر کاراته در استان کردستان است و در حال حاضر ۱۰۰ نفر هنرجو در بخش بانوان و آقایان مشغول فعالیت ورزشی است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت سالن‌های ورزشی عنوان می‌کند: در حال حاضر سالن اختصاصی در اختیار نداریم اما سالن استیجاری برای فعالیت‌های ورزشی رشته کن شین کان کاراته در اختیار دارد.ا

ین مسئول سبک کن شین کان کاراته در استان کردستان تشریح می‌کند: با توجه به اینکه کاراته دارای دو سیستم کاراته کنترلی و کاراته آزاد است بیشتر توجه هیئت‌ها به سوی کاراته کنترلی است و این مهم سبب ایجاد مشکلاتی در این رشته ورزشی شده است و در استان و سطح کشور بیشترین ظرفیت ورزشکاران در سبک کنترلی است متاسفانه در سطح مدیریتی در هیئت‌ها از ظرفیت توانایی‌های آزادکاران این رشته استفاده نمی‌شود و در نتیجه شاهد کمترین حمایت‌ها از سبک آزاد کاراته هستیم و تنها در زمانی که موفقیت‌هایی را در مسابقات کسب می‌کنیم از سبک آزاد به نفع خود استفاده می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به نقش هیئت کاراته در بهبود شرایط وضعیت کاراته‌ در استان، عنوان کرد: از ایجاد تغییرات در هیئت مدیره کاراته استان استقبال کردیم که شاید تغییری در فعالیت‌های هیئت ایجاد شود اما متاسفانه امروز شاهد دو قطبی شدن هیئت هستیم و هیئت نتوانسته تغییر خاصی را در این حوزه ایجاد کند.

مسئول سبک کن شین کان کاراته در استان به آمار هنرجویان این رشته ورزشی در استان اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: آمار هنرجویان در سال ۱۳۹۳ در حدود شش هزار نفر بوده اما امروز این آمار به ۳هزار و دویست نفر کاهش یافته است این آمار نشان ضعف مدیریتی و مشکلات ساختاری در هیئت و هیئت مدیره کاراته استان است.ا

حمدی در ادامه با انتقاد از وضعیت موجود ورزش در استان عنوان کرد: ورزش رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است. در چند سال گذشته شاهد ضعف مدیریتی در حوزه کاری اداره کل ورزش جوانان هستیم و متاسفانه تاکنون نتوانسته‌اند از ظرفیت کارشناسان و صاحب نظران ورزشی در استان به عنوان مشاور ورزشی استفاده کنند امروز شاهد حضور افراد بسیاری هستیم که خارج از ورزش استان به عنوان رئیس هیئت منصوب شدند که این افراد هیچ شناخت و دانشی از ورزش ندارند.وی در ادامه تصریح کرد که امروز انسجام خاصی در ورزش استان وجود ندارد اگر هیئت‌های ورزشی اختلافات و دو قطبی بودن را کنار بگذارند می‌توانند در توسعه ورزش استان تاثیرگذار باشند.

دیار احمدی افزود: ورزش و جوانان در استان بیشتر سیاسی کار بوده و کمتر به رسالت اصلی خود عمل کرده است و متاسفانه چشم انداز چشم اندازی برای نداشته است و ورزش جانان نیازمند یک ابر مدیر مدیری توانمند که بتواند با فراجناحی فرا هیئتی به ورزش استان جان تازه‌ای ببخشد.

وی در ادامه به مشکلات مربیان ورزشی نیز اشاره می‌کند و می‌گوید: وضعیت اکثر مربیان رشته‌های ورزشی استان نامشخص است این عزیزان از هیچ گونه خدمات از جمله بیمه بی‌بهره‌اند و اگر مشکلی برای آنها پیش بیاید از چتر حمایتی محروم هستند بنابراین باید امروز برنامه‌های حمایتی برای مربیان نیز در دستور کار اداره کل ورزش جانان قرار گیرد.

مسئول سبک کن شین کان کاراته استان کردستان در ادامه تصریح می‌کند: در دوره کرونا نیز بسیاری از مربیان دچار آسیب شدند و ورزش و جوانان استان کمترین حمایت را از این قشر زحمتکش انجام داده است.

لازم به ذکر است که تیم کن شین کان کاراته استان کردستان در مسابقات کیو کوشین غرب کشورکه به مناسبت روز پدر جمعه ۱۳ دی ماه جاری در سالن ورزشی بعثت سنندج با حضور ۳۰۰ شرکت کننده در رده‌های مختلف سنی برگزار شد با کسب ۱۴ مدال طلا چهار مدال نقره و سه مدال برنز توانست برگ دیگری به افتخارات خود بیافزاید.

این تیم با سرمربیگری دیاراحمدی و مربیگری فواد تیموری وسرپرستی امید زندیانی در مجموع موفق به کسب ۲۱ مدال رنگین شد.

ماردین محمدی:طلا

آرتین وکیلی:طلا

اکام تیموری:طلا

ارتیکاس زندکریمی:طلا

سپاس رستمی:طلا

ارتین زمانی:طلا

یاسین زمانی:طلا

الان امجدیان:طلا

ارتیکا ناصری:طلا

محمد قادری:طلا

ایهان برازنده:طلا

صهیب وکیلی:طلا

ژیار محمدی:طلا

آرش شکرالله نژاد:نقره

کیانوش امامی:نقره

سجاد بهمنی:نقره

شروین پناهیده:نقره

اروان تیموری:برنز

کیان حسین پناهی:برنز

رادین زارعی:برنز

4 در مورد “مسئول سبک کن شین کان کاراته استان کردستان: سیاسی کاری؛ عامل بازدارنده ورزش در کردستان/ کاهش آمار هنرجویان نشان از ضعف مدیریتی و مشکلات ساختاری در هیئت و هیئت مدیره کاراته استان است

  1. خانم غلام ویسی طی این هفت ماه سرپرستی ورزش کردستان را به ده سال پسرفت سقوط داد .متاسفانه استاندار در مورد ورزش و تغییرات درمدیزیت تعلل می‌کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *