گۆڕان نیوز- مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران بیش از هر حکومت دیگری در منطقه، به اسلام اعتبار بخشید و تلاش می کند دین را وارد متن زندگی مردم کند.

به گزارش گۆڕان نیوز، ماموستا ایوب احمدپور در نشست خبری به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سنندج اظهار کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی اتفاق افتاد که همه تلاش غرب و شرق این بود که اسلام از حیات اجتماعی و سیاسی دنیا به طور کلی حذف شود.

وی افزود: اما رهبر فرزانه انقلاب، با تشخیص دقیق همه توطئه ها با نهایت حکمت و شجاعت و درایت، مکتب اسلام را با گفتمان جدید و با رویکرد سیاسی مطرح کرد و منجر به تاسیس نظام اسلامی وم وقوع انقلاب شد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور یادآور شد: ایدئولوژی اسلامی در عرصه سیاسی و اجتماعی و عرصه های دیگر، همه معادلات دنیا را تغییر داد و این افتخار بزرگی برای اسلام است.

ماموستا احمدپور اضافه کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی برای کشورمان رقم زد اما با مشکلاتی نیز مواجه هستیم که رفع آن نیازمندد عزم همگانی است.

وی دین اسلام را متفاوت و جامع تر از همه مکاتب توصیف کرد و ادامه داد: کسانی که به صورت تخصصی در حوزه دین مطالعاتی داشته اند، متوجه شدند که اسلام منهای سیاست آیین و دین نیست.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه اسلام خیلی از الگوهای خوب مکاتب دیگر را در خود جای داده است، اظهار کرد: نگاه اسلام نگاهی فرا دنیایی است و همه نیازمندی های انسان در دنیا و آخرت را تامین می کند.

ماموستا احمدپور بر لزوم تلاش دولت و دیگر دستگاه ها برای رفع ناکامی ها و مشکلات در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد.

برگزاری جشن انقلاب در ۴۵ مسجد کردستان

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور هم به معرفی برنامه های این مرکز در دهه فجر اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسه کمیته تقریب، سخنرانی در مورد دستاورهای انقلاب، انتخابات و قضیه فلسطین پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان ها از جمله این برنامه هاست.

کمال گرامیان افزود: دیدار علما با نماینده ولی فقیه در کردستان، اعزام مبلغ به مراسم جشن انقلاب در مدارس و مساجد، برگزاری جشن انقلاب در ۴۵ مسجد، تجلیل از خانواده شهدا، محفل انس با قرآن، برگزار همایش سراسری ائمه جمعه در سنندج و همایش های روحانیون در شهرستان ها از دیگر برنامه های دهه فجر است.

وی ادامه داد: تجلیل از روحانیون ایثارگر و خانواده شهدا، برگزاری کارگاه جهاد تبین با موضوع امیدآفرینی، مسابقات فرهنگی و قرآنی و تجلیل از روحانیون فعال در عرصه های فرهنگی وقرآنی هم از جمله برنامه های پیش بینی شده در دهه فجر امسال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *