گۆڕان نیوز- رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: از سال گذشته طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری سنندج اعم از اتوبوس و تاکسی کلید خورده و این طرح هم اکنون نیز در حال اجرا است.

به گزارش گۆڕان نیوز، حمید خضری اظهار کرد: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون شهری کشور از تابستان سال گذشته کلید خورده است و ۲ شرکت سازنده خودرو، طرف قرارداد وزارت کشور شدند تا تاکسی و اتوبوس را در کل کشور تأمین کنند.

وی افزود: در قالب این برنامه ۲۳۰ دستگاه تاکسی در شهر سنندج از اواخر بهمن سال گذشته تاکنون نوسازی شده و ۲۰ دستگاه اتوبوس نیز خریداری کرده‌ایم که تاکنون پنج دستگاه از این تعداد را تحویل گرفته‌ایم و به زودی وارد چرخه فعالیت می‌شود.

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج با بیان اینکه شرکت‌های سازنده خودرو مابقی ۱۵ دستگاه را هنوز تحویل نداده‌اند، ادامه داد: تمام این اتوبوس‌ها برای جامعه کم‌توان‌ مناسب‌سازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از سه هزار و ۱۲۲ دستگاه تاکسی فعال در سنندج ۷۰ درصد آن برابر با ۲ هزار دستگاه فرسوده است، ادامه داد: تعداد تاکسی سنندج به نسبت سرانه جمعیتی شهر زیاد نیست و بر اساس سرانه کشوری باید برای هر ۱۵۰ نفر یک دستگاه تاکسی وجود داشته باشد.

خضری با بیان اینکه براساس جمعیت باید در حال حاضر چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی فعال در سنندج وجود داشت، گفت: در حال حاضر سه هزار و ۱۲۲ دستگاه تاکسی که حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ دستگاه آن اسقاطی در شهر سنندج فعال است که نوسازی آن به عنوان یک اولویت مورد توجه مدیریت شهری قرار دارد.

وی قیمت کنونی خرید هر دستگاه اتوبوس را حدود ۱۱۰میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: افزایش هزینه تمام شده خرید اتوبوس موجب شده که سرمایه‌گذاری در این زمینه برای بخش خصوصی جذابیت نداشته باشد و در حال حاضر تنها ۱۲ دستگاه اتوبوس از شرکت‌های بخش خصوصی در ناوگان اتوبوس‌رانی شهر سنندج فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *