در این روزها که شرایط اقتصادی حال و روز خوش ندارد بسیاری از بازنشستگان برای تامین هزینه‌های زندگی ناچارند که شغل دیگری را اختیار کنند «عباد رضایی»، یکی از بازنشستگان دیواندره‌ای است که پس از بازنشسته شدن، باز هم در بازار کار مشغول فعالیت است و دلیل بازگشت به کار را مشکلات اقتصادی عنوان می‌کند.

 فردین کمانگر/ روزنامه‌نگار، در مسیر ورودی شهر دیواندره دکه فالوده و بستنی فروشی وجود دارد که بیشتر مسافرانی که از این مسیر تردد می‌کنند حتماً از این دکه خرید کردند دکه‌ای کوچک، اما پر از صفا و صمیمیت و وجدان کاری، که عامل اصلی برای جذب مشتریان است. با مسئول فروش این مکان خدماتی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

 عابد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار گۆڕان پیرامون وضعیت شغل خود عنوان می‌کند: دارای مدرک کارشناسی علوم اجتماعی هستم و سال ۱۴۰۰ از سوی سازمان تامین اجتماعی به عنوان بازنشستگی نایل شده اما حقوق ۷ میلیون تومان بازنشستگی جوابگوی هزینه‌های زندگی یک خانواده کم جمعیت نیست بنابراین ناچار شدم که شغل دیگری را اختیار کنم تا خرج و مخارج زندگی خود را تامین کنم.

وی می‌افزاید: متولد سال ۱۳۵۰ و ساکن شهر دیواندره هستم دیواندره؛ شهری با قدمت تاریخی و مردمانی مهمان نواز و سفره‌دار که مهمان نوازی آنها شهره خاص و عام است اما در کنار این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، این شهر فاقد مکان‌های تفریحی برای بازدید مسافران و گردشگران است.

رضایی تصریح می‌کند: دیواندره از نظر جاذبه‌های و آثار تاریخی همچون غار کرفتو دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خاص است که با توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه می‌توان به رونق اقتصادی در این منطقه کمک کرد.

 وی همچنین از ارائه خدمات مدیریت شهری در دیواندره می‌گوید و ادامه می‌دهد: مدیران شهری از جمله شهردار محترم دیواندره، فرماندار محترم دیواندره اقدامات خوبی را برای مناسب سازی فضای شهری و به ویژه تغییر مبلمان شهری و عمران شهری انجام دادند که امیدوارم این اقدامات بیش از پیش تداوم داشته باشد.

 این شهروند دیواندره‌ای به شرایط کسب و کار خود نیز می‌پردازد و عنوان می‌کند: شرایط بازار حال و روز خوبی ندارد هرچند که ما به دلیل نوع فعالیت شغلی از مشتریان خاص و ثابت برخورداریم اما بسیاری از کسب و کارها وضعیت مناسبی ندارند.

 رضایی به افزایش قیمت اجناس و مواد اولیه اشاره می‌کند و می‌افزاید: مواد اولیه و تولید را با قیمت بالا خریداری می‌کنیم زیرا در برخی از مواقع قیمت اجناس در مدت کوتاهی جهش پیدا می‌کند اما ما محصولات خود را با نرخ اتحادیه به فروش می‌رسانیم.

وی تصریح می‌کند: سعی کردیم که در کیفیت محصولات نهایت دقت را داشته باشیم و خوشبختانه این مهم سبب شده، که مشتریان از محصولات تولیدی ما که بیشتر فالوده و بستنی است استقبال خوبی داشته باشند و در فصل تابستان شاهد صف طولانی در مقابل دکه هستیم و اگر مکانی بزرگتر را در اختیار داشته باشیم می‌‌توانیم با برند دیواندره فعالیت کنیم که این امر می‌تواند در اشتغال زایی و رونق اقتصادی هم تاثیرگذار باشد.

«عابد رضایی» همچنین عنوان می‌کند: هرچند که احساس پیری نمی‌کنم اما اگر حقوق و درآمد بازنشستگی جوابگوی هزینه‌های زندگی می‌بود بنده هم به دنبال کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و مسائل مربوط به بازنشستگی می‌رفتم اما متاسفانه چنین نیست و حقوق ۷ میلیون تومانی برای فردی همچون بنده که مستاجر و دارای چند فرزند هستم اصلاً جوابگو نیست وضعیت نیازهای بازنشستگی را باید پشت گوش انداخت به دنبال کسب و کار و درآمد جدید باشیم البته امیدوارم که شرایط اقتصادی بهبود پیدا کند و وضعیت ما بازنشستگان نیست سر سامانی به خود بگیرد.

هفته نامه گۆڕان، در راستای رسالت رسانه‌ای خود و به عنوان تریبونی برای انعکاس مشکلات و معضلات جامعه در هر شماره اقدام به انجام گفت‌وگو با اصناف و کسبه بازار می‌کند تا بتواند در این حوزه خدمتی به جامعه ارائه دهد لذا از کسانی که علاقهمند به مصاحبه با این نشریه برای انعکاس صدای خود به جامعه مخاطب هستند دعوت می‌کند که با شماره تماس‌های ۰۹۱۸۹۷۰۲۳۶۵ و ۰۸۷۳۳۱۲۹۷۵۵ در ارتباط باشند و نظرات و پیشنهادات خود را نیز به ما انتقال دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *