گۆڕان نیوز- مراسم زنگ آب در راستای پانزدهمین جشنواره نخستین واژه با هدف جلب توجه به آب و حفظ و حراست از این مایه حیات در شهرستان دهگلان برگزار شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، مراسم زنگ آب سه شنبه ۱۶ آبان ماه در قالب پانزدهمین جشنواره فراگیری «نخستین واژه» ویژه دانش‌آموزان با مشارکت امور آبفا دهگلان، آموزش و پرورش و سایر ادارات مرتبط در سالن‌ ارشاد اسلامی دهگلان برگزار شد.
در جشنواره زنگ آب شهرستان دهگلان، مسلم رضایی معاون فرماندار دهگلان، ادریس شریفی مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان، آرش مرادی مدیر امور آبفا دهگلان، محمدعلی محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان، احسن آداک رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهر دهگلان، تعدادی دیگر از مدیران ادارات، مربیان و دانش‌آموزان حضور داشتند.
آرش مرادی مدیر امور آبفا دهگلان در این برنامه گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره، آموزش مدیریت مصرف آب و روش‌های بهینه مصرف به دانش‌آموزان و محصلان و همچنین افزایش شناخت دانش‌آموزان از وضعیت منابع آب استان است.

وی افزود: همچنین قصد داریم با برگزاری این جشنواره، سطح آگاهی کودکان را در ارتباط با نقش و اهمیت آب در زندگی افزایش دهیم و آنها را با مفاهیم صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف آب بیشتر آشنا کنیم.

مرادی با تأکید بر نقش فرزندان در خانواده ها برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب گفت: انتقال مفاهیم آموزش داده شده به خانواده‌ها از طریق دانش‌آموزان، نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف آب و افزایش روحیه مشارکت‌پذیری و همچنین ارتباط کودکان و اولیا و مربیان با مجموعه آب و فاضلاب و برجسته کردن نقش آن‌ها در حفظ منابع و مصرف صحیح آن از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی خاطرنشان کرد: دلیل نامگذاری جشنواره با عنوان نخستین واژه قرارگیری دو حرف ” آ” و “ب” در ابتدای حروف الفبا است و آب را به عنوان اولین کلمه که مایه حیات انسان است می‌سازد.

در این جشنواره مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهگلان هم در سخنانی گفت: آموزش مصرف بهینه به فرزندان باید از سنین کودکی آغاز شود.

محمدعلی‌ محمدی افزود: اگر بتوانیم این پیام مصرف بهینه را به خوبی در میان دانش‌آموزان نهادینه کنیم، قطعا آنها نیز قادر هستند که موضوع مصرف صحیح را به درون خانواده‌های خود برده و به این ترتیب هدف نهایی این جشنواره محقق می‌شود.

وی بر ضرورت ایفای نقش پررنگتر از سوی اولیای دانش آموزان در حفظ و حراست از آب و مصرف بهینه آن تأکید کرد و گفت: در آموزه های دینی و کتاب آسمانی قرآن نیز به این مهم اشاره شده است.
اجرای سرود و مسابقه و برنامه‌های شاد فرهنگی ویژه دانش آموزان و در نهایت نواخته شدن زنگ آب، از دیگر بخش‌های جشنواره پانزدهم نخستین واژه بود.

گفتنی است نظیر این برنامه در سایر شهرستانهای استان کردستان نیز برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *