گۆڕان نیوزمدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سطح زیرکشت کلزا در مزارع استان در سال زراعی جاری (مهر ۱۴۰۲ تا شهریور۱۴۰۳)  نسبت به سال ماقبل آن ۸۲.۹ درصد رشد یافت.

به گزارش گۆڕان نیوز، فریدون حامدی با اشاره به اینکه کلزا از جمله محصولاتی است که با کمترین مصرف آب بیشترین سود و بهره را نصیب کشاورزان می کند، اظهار کرد: با توجه به میزان تولید و درآمدزایی این محصول و اطلاع کشاورزان از مزایای آن امسال بیش از سطح ابلاغی اقدام به کشت این دانه روغنی کردند.

وی میزان سطح ابلاغی کلزا طی سال زراعی جاری را در استان سه هزار و ۵۰۰ هکتار خواند و اضافه کرد: کشاورزان استان امسال سه هزار و ۸۱۸ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت کلزا اختصاص داده اند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته میزان سطح زیرکشت کلزا در استان ۲ هزار و ۸۷ هکتار بود، ادامه داد: میزان سطح زیرکشت کلزا در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه آن ۸۲.۹ درصد افزایش داشته است.

حامدی یادآور شد: یکی از عواملی که موجب استقبال کشاورزان در کشت این محصول شده خرید تضمینی آن به قیمت هر کیلوگرم ۳۰۰ هزار ریال در سال زراعی گذشته است و بی شک این مبلغ امسال افزایش خواهد داشت.

وی بیان کرد: در سال زراعی گذشته چهار هزار و ۳۷۸ تن کلزا در استان به ارزش بیش از هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال تولید و به طور تضمینی هم خریداری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *