گوران نیوز-معاون وزیر نفت گفت:کارخانه پتروشیمی بیجار با ظرفیت اشتغالزایی بیش از ۹۰۰نفر به صورت مستقیم تا سه سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد.

سمیه رمضان نیا خبرنگار گوران نیوز/معاون وزیر نفت،شاهمیرزایی در مراسم اغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید PTA/PET بیجار اظهار داشت:امروز ظرفیت نصب شده شرکت ملی نفت و پتروشیمی و تولید آن به میزان ۹۲میلیون تن رسیده است و این از برکات انقلاب است.

وی افزود:در ابتدای انقلاب این میزان ۱.۵میلیون تن بود و امروز به ۶۲میلیون تن رسیده است که این از برکات جمهوری اسلامی ایران است.وی با اشاره به اینکه :برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است و در برنامه هفتم این میزان به نزدیک ۱۳۰میلیون تن تولید پتروشیمی خواهد رسید.

وی ادامه داد:در ۱۲سال اینده این میزان به ۱۸۰ میلیون تن خواهد رسید و با وجود تحریم های صورت گرفته نشان میدهد ایران اسلامی در اقتدار کامل است.معاون وزیر از اغاز عملیات اجرایی این طرح در ۱۲ابان همزمان سفر رییس جمهور به دیار کردستان خبر داد و عنوان کرد:زنجیره های بعدی این پروژه هم در این شهرستان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این محصول راهبردی است عنوان کرد:در بورس کالای کشور پت بطری و نساجی ناترازی دارد و بنابراین معمولا افزایش قیمت و رقابت حتی تا صد درصد هم داریم بنابراین از نگاه شرکای ما در پتروشیمی کشور و مسولین اجرای این طرح ها ضروری و مهم است.شاهمیرزایی گفت:خوشبختانه مسولین شهرستان بیجار پیگیر هستند و ما شاهد اجرای این طرح هستیم و لازم است تسهیلات لازم اتخاذ کنیم و کار های طراحی اولیه و مهندسی اجرا شود.وی به اشتغالزایی این طرح اشاره کرد و ابراز داشت:به مرور در هر بخش که کار پیشرفت داشته باشد نیرو های لازم جذب خواهند شد.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: چهار چوبه اصولی موافقت طرح پتروشیمی بیجار که تخت عنوان بعثت کردستان است اتخاذ شد و با یاری مسولین این پروژه در اینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

شاهمیرزایی به سرمایه گذاری این طرح هم اشاره کرد و ابراز داشت:این طرح با سرمایه گذاری ۷۵۰میلیون یورو و به عبارتی ۳۶تا ۳۷همت سرمایه گذاری دارد و این مهم هدیه دولت سیزدهم به استان کردستان و شهرستان بیجار است.

معاون وزیر نفت خاطر نشان کرد:استان کردستان یک استان مرزی است و تولید این کارخانه می‌تواند خوراک سایر کشور های اقلیمی خواهد بود و به مهاجرت پذیری کمک کند.

وی گفت:وزارت نفت در کنار این پروژه است تا شاهد به بهره‌برداری رسیده این طرح برسیم و صنایع پایین دست هم امیدواریم ایجاد شود و به رونق صادرات هم کمک کند.

شاهمیرزایی از افزایش طرح های پتروشیمی خبر داد و بیان داشت:طرح های دیگر صنایع پتروشیمی در نقاط دیگر کشور ۱۱۰طرح است که به بهره برداری خواهد رسید و تا پایان برنامه هشتم بالغ بر صد طرح دیگر هم اضافه می شود و کشور ما به یکی از تولید کنندگان بزرگ پتروشیمی در کشور خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *