گۆڕان نیوز -وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت:شهرستان بیجار منطقه ای مهم و ارزشمند برای سرمایه گذاری است و لازم است موانع این شهرستان برطرف شود.

سمیه رمضان نیا خبرنگار گۆڕان نیوز، عزت الله ضرغامی در جریان بازدید از پل تاریخی صلوات اباد شهرستان بیجار اظهار داشت: بیجار به لحاظ حوزه ماموریت های میراث فرهنگی و گردشگری بسیار غنی است و در حوزه میراث فرهنگی هفت هزار سال قدمت داد.

وی با اشاره به وجود ابنیه تاریخی زیاد در بیجار افزود: این شهرستان بیش از ششصد بنای تاریخی وجود دارد که ۲۰۰مورد آن ثبت ملی شده است .

ضرغامی اضافه کرد:شهرستان بیجار به لحاظ صنایع دستی صنایع قدمت زیادی دارد و فرش بیجار از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و شهرت جهانی دارد که خود این مهم یکی از ظرفیت های بزرگ گردشگری در این شهرستان محسوب می شود

.وی گفت:امروز در سفر به استان کردستان و شهرستان بیجار وضعیت این شهرستان بررسی می شود و برای فرش بیجار تصمیماتی اتخاذ شده است.ضرغامی به بازار با قدمت بیجار می. اشاره کرد و گفت:بازار بیجار از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و برای سر درب این بازار و کف سازی آن اقدامات خوبی انجام میشود و اعتبارات خوبی لحاظ می شود. وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری به پل تاریخی صلوات اباد اشاره کرد و گفت:پل تاریخی صلوات اباد متعلق به دوران صفوی است و ۹ دهنه دارد و از جاذبه توریستی مهم این شهرستان است.وی ادامه داد:برای مرمت و بازسازی این روستا و اعتباراتی لحاظ می شود تا از این طریق بتوانیم بخشی از عقب ماندگی بیجار رفع شود.ضرغامی به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و بیان داشت:آنچه که مهم است ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در این شهرستان است و در وزارت میراث فرهنگی گردشگری ۵هزار فرصت های شغلی معرفی شده تا سرمایه گذاران حضور یابند.وی در پایان به اهمیت سرمایه گذاری در شهرستان بیجار اشاره کرد و ابراز داشت:بیجار مسیر بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است و این شهرستان اینده درخشانی دارد و حوزه گردشگری به عنوان یک حوزه پایدار و پاک برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *