گۆڕان نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در حال حاضر مجموعه صنعت، معدن و تجارت در ۳۰ درصد تولید ناخالص استان نقش داشته و ۳۷ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، بختیار خلیقی اظهار کرد: تسهیل و رفع موانع تولید پیش‌روی صنعت‌گران استان و نقش‌آفرینی هرچه بیشتر آنها در ایجاد اشتغال برای جوانان استان با تقویت واحدهای تولیدی و صنعتی بستگی دارد.

به گفته وی، در حال حاضر مجموعه صنعت، معدن و تجارت در ۳۰ درصد تولید ناخالص استان نقش داشته و ۳۷ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در فعالیت‌های اقتصادی که به صورت مستقیم در راستای خدمات‌رسانی به مردم است تدوین سند مدون از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و مشکلات استان برای توسعه بخش اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

خلیقی اذعان کرد: در راستای تحقق شعار که از سوی رهبری نام‌گذاری شده گام‌های موثری را برای توسعه و رشد تولید با حمایت از واحدهای فعال و احیای واحدهای راکد طی یکی دو سال اخیر برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه سازمان صمت استان طی ۲ سال اخیر رتبه اول اشتغال در بین تمام دستگاه‌های اجرایی را کسب کرده است، عنوان کرد: تعهد اشتغالزایی سازمان در سال گذشته ایجاد ۹ هزار و ۸۰۰ شغل بود اما موفق اشتغالزایی برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر شدیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همت مسوولان امروز استان به سمت صنعتی شدن در حال حرکت است و این نهضت همچنان با ایجاد زنجیره‌های ارزش در حوزه‌های مختلف ادامه دارد.

خلیقی در ادامه به سفر رئیس جمهوری به استان اشاره کرد و افزود: همزمان با این سفر چندین طرح در حوزه صنعت در استان افتتاح می‌شود که در بحث تولید و اشتغال تاثیرگذار است.

وی از برگزاری جشن احیای واحدهای راکد در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت: معتقدیم احیای واحدهای راکد بسیار مهم‌تر از احداث واحدهای جدید است چون در احیای واحدهای راکد با تسهیلات و مدت زمان کمتری می‌توان به تولید و اشتغال دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *