گۆران نیوز- دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با اشاره به اعلام آمادگی ۲۵ گروه برای شرکت در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، گفت: ۴ گروه از کشورهای، ارمنستان، ترکیه، عراق و تونس در این دوره از جشنواره حضور دارند.

به گزارش گۆران نیوز، رحمان هوشیاری اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان جشنواره مادر تخصصی تمام جشنواره‌های خیابانی در کشور است از این رو توجه به تقویت و توسعه آن امری ضروری است.

وی افزود: از زمان آغاز نخستین دوره این جشنواره تاکنون که به زودی شاهد برگزاری شانزدهمین دوره آن را در شهر فرهنگی و گردشگری مریوان خواهیم بود با وجود تمام محدودیت‌های اعتباری این جشنواره در سطحی کمی و کیفی خوبی برگزار شده است.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان خاطرنشان کرد: مردمی‌بودن از مهم‌ترین ویژگی‌ تئاتر است که جشنواره بین‌المللی مریوان بیش از سایر تئاترها بر پایه این مردمی‌بودن استوار است.

هوشیاری با تقدیر از حمایت‌های صورت گرفته به ویژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد از این جشنواره عنوان کرد: بر اساس عرف باید ۵۰ درصد از هزینه‌های برگزاری این جشنواره از طریق وزارت ارشاد و ۵۰ درصد دیگر از محل اعتبارات استانی و شهرستانی تامین شود.

وی اضافه کرد: با وجود تحقق تعهدات وزرات اما متاسفانه استان در اختصاص سهم خود عملکرد مناسبی نداشته است و این موضوع دبیرخانه را با محدودیت‌هایی مواجهه می‌کند.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان گله‌مندی هم از برخی دستگاه‌های اداری داشت و گفت: با وجود اینکه حجشنواره تئاتر خیابانی مریوان یکی از برندهای مهم در حوزه فرهنگی برای استان محسوب می‌شود اما برخی ادارات حتی از اختصاص مهمانسرهای خود در بازده زمانی برگزاری این جشنواره امتناع می‌کند.

هوشیاری در ادامه به اشاره به ارسال ۲۱۵ اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، گفت: در بازبینی‌های به عمل امده توسط هیئت داوران بخش‌های مختلف در مجموع ۳۸ اثر تائید و در بازه زمانی برگزاری این جشنواره از ۲۵ تا ۲۹ مهرماه به نمایش در می‌آید.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان همچنین با اشاره به اعلام آمادگی ۲۵ گروه برای شرکت در شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، گفت: به دلیل محدودیت‌های اعتباری تنها موفق به قبول ۴ گروه از کشورهای، ارمنستان، ترکیه، عراق و تونس در این دوره از جشنواره مادرتخصصی تئاتر خیابانی مریوان شدیم.

هوشیاری با تاکید براینکه بیش از ۴۵ خبرنگار استانی، کشوری و خارجی شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را پوشش خبری می‌دهند گفت: در کنار حضور خبرنگاران توانمند استان با رایزنی‌های صورت گرفته برخی از خبرنگاران خارجی مقیم در کشور این رویداد بزرگ فرهنگی را پوشش خواهند داد.

وی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونین وزیر مهمان ویژه اختتامیه شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *