گۆڕان نیوز- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در طول مسئولیتم در استان بیش از ۳۰۰ سفر به روستاها داشته ام که به فضل الهی اختلاف سلیقه در میان اهل شیعه و سنی بسیار کم دیده ام و وحدت بین مذاهب مثال‌زدنی است.

به گزارش گۆڕان نیوز، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی  در جشن مولودی پیامبر اکرم(ص) در روستای کانی کن شهرستان بیجار اظهار کرد: کردستان الگوی اتحاد و انسجام بین شیعه و سنی است و باید به این مهم افتخار کرد.

وی با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) شایسته‌ترین الگوی مکارم اخلاقی برای تمام انسان‌ها است، افزود: پیامبر(ص) در میان مسلمانان جهان بسیار عزیز و دوست داشتنی است و باید از رفتار و منش آن بزرگوار الگو بگیریم.

نماینده ولی فقیه در کردستان سه ویژگی پیامبراکرم(ص) را مردم داری، دوست دار مردم و اخوت و برادری عنوان و اضافه کرد: پیامبر اعظم(ص) به دلیل داشتن «خُلقٍ عَظیم» و «رَحمَهٌ لِلعَالَمین»، نمونه و الگوی مکارم اخلاقی برای تمام انسان ها در تمام دوران ها بوده است.

حجت الاسلام پورذهبی یادآور شد: آن حضرت به عنوان بهترین و کامل ترین اسوه راستین بشریت، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بودند و متخلق به اخلاق و کردار کریمانه بود که حضرت در طول ۲۳ سال نبوت توانست، دل های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کند.

قرآن کریم؛ محور وحدت میان مسلمانان

ماموستا جمال جعفری، امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار هم گفت: اطاعت از فرمایشات رسول الله، برپای نماز و ذکات و احترام به پدر و مادر لازم و ملزوم است که هر مسلمان دین دار آنها را انجام دهد.

وی قرآن کریم را محور وحدت عنوان کرد و افزود: قرآن کریم اگر از یک طرف دعوت به وحدت و اتحاد بین مسلمانان کرده، از طرفی دیگر محور وحدت را نیز مشخص کرده است لذا اهل شیعه و اهل سنی قرآن را قبول و به آن ایمان دارند.

ماموستا جعفری بیان کرد: در دوران پیامبر اکرم(ص)، یهود انبیا الهی را مانع رسیدن اهداف خود می دانستند و با راه انداختن جنگ و کشتن مسلمانان در صدد نابودی دین مبین اسلام می شدند و اکنون نیز دشمن با هر روشی به دنبال جنگ و کشتار میان مسلمانان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *