گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: طی ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم گازرسانی به ۶۱۵ واحد صنعتی از اقدامات شاخص شرکت گاز استان کردستان است.

به گزارش گۆڕان نیوز، احمد فعله‌گری اظهار کرد: در حال حاضر گاز طبیعی این ظرفیت را دارد، که نقشی اساسی در پیشبرد فرآیند تامین انرژی پایدار ایفا کند، هر چند تصویر ایده‌آل برای گازطبیعی به‌عنوان «پلی به سوی آینده» مصرف این فرآورده را با افزایش چشمگیری روبرو می‌سازد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان افزود: استفاده و کاربرد  بیشتر گاز طبیعی در صنایع و واحدهای تولیدی می‌تواند ضمن حفظ پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از مصرف سوخت‌های فسیلی، صرفه‌جویی مناسبی را در حوزه اقتصادی ایجاد کرده و در نهایت نیز از نظر اقتصادی و ملی نیز برای کشور و استان تاثیرگذار باشد.

فعله‌گری ادامه داد: در حال حاضر تعداد کل صنایع عمده و جزء تحت پوشش گاز طبیعی در کردستان به ۲ هزار و ۵۹۹ مورد افزایش یافته است.

به گفته وی، تعداد شهرک‌های صنعتی برخوردار از گاز طبیعی استان کردستان نیز ۱۹ مورد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اذعان کرد: با گسترش شبکه‌های گازرسانی در سراسر استان کردستان این شرکت هیچ محدودیتی در زمینه گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی ندارد ودر صورت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم توسط این واحدها گازرسانی در اسرع وقت انجام خواهد گرفت.

فعله‌گری با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴ جایگاه سی‌‌ان‌جی و ۶۳۰ واحد صنعتی عمده در سطح استان وجود دارد، گفت: یک‌هزار و ۹۱۵ واحد صنعتی جزء در سطح استان کردستان زیرپوشش گاز طبیعی است.

وی اضافه کرد: ۲۴ واحد صنعتی عمده و ۵۷ واحد صنعتی جزء از این تعداد طی سال‌جاری به صف مصرف کنندگان گازطبیعی اضافه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *