گۆڕان نیوز- مدیرکل بنیاد مسکن استان کردستان از تخصیص ١٠٠ میلیارد تومان اعتبار ملی در سال آینده برای اجرای طرح‌های روستایی خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، سعید رسولی در مراسم روز ملی روستا که در روستای کلکان سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه رسالت اصلی بیناد مسکن خدمتگزاری به مردم روستاها در راستای توسعه روستاها است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر با همکاری بخشداران و دهیاران خدمات خوبی انجام شده در سطح کردستان صورت گرفته است.

وی افزود: مطالعه طرح هادی تمامی یک هزار و ٣١۵ روستای استان کردستان به اتمام رسیده و طرح ١۵٠ بازنگری شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به اینکه استان کردستان در اجرای طرح روستای نسبت به شاخص کشوری عقبت ماندگی دارد عنوان کرد: در دو سال گذشته با حمایت‌های صورت گرفته عملیات اجرای طرح هادی در ٢١۵ روستا شروع شده که در ١۵٠ روستا این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

رسولی از اختصاص ١٧ و نیم درصد کل اعتبارات بنیاد مسکن استان به شهرستان خبر داد و افزود: این میزان اعتبارات نشان از اهتمام فرماندار سنندج برای توسعه روستاها است و در سال جاری طرح هادی در ۴٣ روستای این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: در سال آینده و در راستای نشست استاندار کردستان با رئیس بنیاد مسکن کشور ١٠٠ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به کردستان اختصاص داده شد که با هماهنگی فرمانداران به صورت عادلانه بین شهرستان‌ها تقسیم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *