گۆڕان نیوز- مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار گفت:کودکان سرمایه های مهم و ارزشمند جامعه هستند و باید در راستای درخواست‌ها و نیازهای کودکان تلاش کرد.

سمیه رمضان نیا/ خبرنگار گۆڕان نیوز، هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲ با هدف ارتقای کیفی زندگی کودکان و با شعار «کودکی بهتر، زندگی بهتر» برگزار می‌شود. هفته ملی کودک از مهمترین مناسبت‌هایی است که هر سال در کشور‌های مختلف به منظور توجه به حقوق کودکان و برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط زندگی آنان برگزار می شود.

مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهمترین بستر برای پرورش شخصییت کودکان هستند.مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بیجار در گفت‌وگو با خبرنگار گوران نیوز اظهار کرد: کودکان سرمایه ارزشمند هر جامعه هستند و در این هفته اقداماتی از سوی دولت، سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط انجام می‌شود تا مسائل مربوط به کودکان مورد توجه قرار گیرد و بر همین اساس ویژه برنامه‌هایی از سوی کانون پرورش فکری کودکان پیش بینی شده است.

وی به برخی از برنامه های اجرایی در هفته ملی کودک اشاره کرد و افزود: بازدید کودکان و نوجوان ار مرکز فرهنگی هنری بیجار، برپایی کارگاه قصه گویی، نقاشی، سفالگری، کاردستی، نمایشگاه نقاشی رنگ شادی، مسابقه ادبی پنجره آرزوها و پخش نمایش فیلم از جمله برنامه‌های هفته ملی کودک در شهرستان بیجار است

.۴۰۰ کودک بیجاری عضو کانون پرورش فکری کودکان

وی همچنین به استعداد بسیار خوب کودکان بیجاری اشاره کرد و گفت: کودکان بیجاری از جمله کودکان بسیار با استعدادی هستند که در زمینه‌های مختلف در کانون پرورش فکری در حال فعالیت هستند و خوشبختانه در جشنواره‌های مختلف توانسته‌اند عناوین برتر را به خود اختصاص دهند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار در ادامه به میزان عضویت کودکان در این مرکز اشاره و عنوان کرد: ۴۰۰ نفر از کودکان بیجاری عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که این میزان نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

هاشم زاده به اهمیت توسعه مراکز فرهنگی و هنری اشاره و عنوان کرد: توسعه و تجهیز مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در واقع نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید، چراکه خروجی آن می‌تواند در توسعه کشور اثرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *