گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: با توجه به افزایش ۱۸۲ درصدی اعتبارات پروژه‌های حوزه آب، نسبت به سال‌های اخیر؛ امسال شاهد پایان طرح‌های اولویت‌دار استان خواهیم بود.

به گزارش گۆڕان نیوز، آرش آریانژاد با اشاره به تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریالی به طرح‌های آبی استان اظهار کرد: به ثمر نشستن این طرح‌ها و منتفع شدن مردم از منافع آن انتظاری دیرینه بوده که به همت مسئولان امر در سال‌جاری به بهره‌برداری خواهند رسید و این امر موجب رونق اقتصادی، توسعه کشاورزی، اشتغالزایی و مهاجرت معکوس خواهد شد.

وی افزود: اعتبارات مصوب محقق شده در طرح‌های ملی و ملی استانی در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که این مبلغ بسیار نزدیک به اعتبار مصوب مورد انتظار بر اساس شاخص نرخ تورم سالیانه به میزان ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان تصریح کرد: این جهش اعتباری، در نوع خود بی‌سابقه بوده و همین امر موجب شد پیشرفت قابل توجهی در طرح‌های توسعه منابع آب استان حاصل شود و بعد از این نیز چشم‌اندازهای روشن و امیدآفرینی را در بخش آب استان، رقم خواهد زد.

آریانژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعدادی دیگر از طرح‌های آبی استان نیازمند تزریق اعتبار لازم برای اتمام است، پیش‌بینی می‌شود در سفر ریاست جمهوری به استان کردستان این موضوع طرح و ان‌شاءالله منتج به نتیجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *