گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب کردستان گفت: با آبرسانی به ۱۵ روستای استان در شهریور امسال، تعداد روستاهای برخوردار از آب سالم و بهداشتی به هزار و ۴۰۷ روستا افزایش یافت.

به گزارش گۆڕان نیوز، محمد فرهاد اظهار کرد: در حال حاضر هزار و ۶۷۷ روستای تحت پوشش این شرکت در استان وجود دارد که ۶۰۳ روستای دیگر باید آبرسانی شود.

وی افزود: با اقدامات انجام شده در بخش آب هم اکنون ۸۰ درصد جمعیت روستایی در کردستان از نعمت آب شرب لوله کشی به صورت بهداشتی، سالم و پایدار بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه البته هنوز تا بهره مندی همه جمعیت روستایی استان از آب شرب پایدار فاصله داریم، یادآور شد: با اجرای طرحهای مختلف آبرسانی در تلاش هستیم این شاخص ارتقا پیدا کند.

فرهاد یکی از پروژه های در دست اجرا را آبرسانی به ۱۶۹ روستای استان در قالب فاز اول طرح جهاد آبرسانی برشمرد و افزود: با توجه به پیشرفت مناسب این طرح، جمعیت برخوردار از آب شرب بهداشتی در استان افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: آبرسانی به ۱۲۰ روستای دیگر استان در قالب فاز دوم طرح جهاد آبرسانی نیز در دست اجراست و در کنار آن، آبرسانی به ۹۹ روستا از محل اعتبارات ملی، ۸۸ روستا از محل اعتبارات استانی و ۱۲ روستا توسط خیرین آبرسان در دستور کار شرکت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *