گۆڕان نیوز- مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۵۷ هزار تن محصولات کشاورزی به طور تضمینی توسط شبکه تعاون روستایی استان خریداری شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، بهرام کوشکی به مناسبت هفته تعاون در نشستی با خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به اینکه در سال زارعی جاری افزون بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد برنیاز در استان به طور تضمینی خریداری شده است، افزود: از این میزان ۶۵۳ هزار تن توسط شبکه تعاون روستایی استان خریداری شد.

مدیر تعاون روستایی کردستان ادامه داد: از ۸۲ مرکز خرید تضمینی گندم در استان ۶۲ مرکز مربوط به شبکه تعاون روستایی بوده است.

کوشکی یادآور شد: این شبکه تعاونی افزون بر گندم، چهار هزار و ۲۲ تن کلزا و ۱۴ تن هم گلرنگ به طور تضمینی از کشاورزان استان خریداری کرده است.

وی بیان کرد: هر کیلوگرم گندم به قیمت ۱۵۰ هزار ریال، کلزا ۳۰۰ هزار ریال و گلرنگ هم ۲۷۰ هزار ریال از کشاورزان استان به طور تضمینی خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: افزون بر خرید تضمینی، بخشی از محصولات کشاورزی هم چون خیار، گوجه فرنگی، ذرت دانه ای، ذرت علوفه ای و جو به طور توافقی از کشاورزان خریداری کرده ایم.

کوشکی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ هزار تن محصولات کشاورزی توسط این شبکه به طور توافقی خریداری شده است که بیشترین این محصولات شامل خیار، ذرت دانه ای و ذرت علوفه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *