گۆڕان نیوز- مدیرکل بنیاد مسکن کردستان اظهار کرد: طرح هادی یک هزار و ۵۱۳ روستای استان انجام شده است و هر سال ۱۰ درصد آنها هم بازنگری می شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، «سعید رسولی» در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: بنیاد مسکن به عنوان یکی از نهادهای روستایی و خدمت گزار در حوزه روستا، خدماتی را در راستای هدف‌های طرح تکام (توانمندسازی و کارآفرینی مردم پایه)  که بازگشت روستائیان به روستاهاست  ارائه می‌کند.

وی در ادامه اضافه کرد: تاکنون طرح هادی یک هزار و ۵۱۳ روستای استان با جمعیت بالای ۲۰ خانوار، انجام شده است و براساس سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد هر سال ۱۰ درصد آنها هم بازنگری می شود با انجام این طرح زیرساخت‌ها و امیدآفرینی را برای بازگشت و مهاجرت معکوس روستائیان به روستاها را ایجاد می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان در ادامه با اشاره به مشکلات روستائیان در امر سکونت نیز عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که ما در روستاها با آن مواجه هستیم عدم فراهم کردن زیرساخت‌ها و همچنین کمبود زمین برای سکونت و اسکان روستائیان است.

سعید رسولی اضافه کرد: در برنامه امسال ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و کشاورزی درجه سه را برای الحاق به طرح نهضت ملی مسکن روستایی شناسایی کردیم و امید است که همکاران ما در سازمان جهاد کشاورزی هم آن را تایید کنند برای الحاق به محدوده طرح هادی روستایی استان.

وی همچنین در ادامه تصریح گرد: سهمیه‌ای ۵هزار قطعه‌ای زمین برای الحاق به محدوده روستایی در استان تکلیف شده است که در اختیار جامعه هدف قرار گیرد که در این راستا ضروری است که کارگروهی از دستگاههای ذیربط برای تسهیل و تسریع در روند اجرایی شدن آن تشکیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *