گۆڕان نیوز- فرماندار کامیاران با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند

گۆڕان نیوز- فرماندار کامیاران با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند.

 به گزارش گۆڕان نیوز، به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار و گرامیداشت سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی، نشست خبرنگاران کامیاران با فرماندار، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و رئیس ادارە فرهنگ و ارشاد این شهرستان و تجلیل از خبرنگاران فعال در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد..

«کیانوش ثقفی‌نیا» فرماندار کامیاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امروز عصر ارتباطات است عصری که رسانه‌ها در حوزه انتقال اطلاعات و آگاهی دهی به جامعه نقش اساسی را ایفا می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند بنابراین باید به رسالت اصلی خود در امر اطلاع رسانی عمل کنند و از قضاوت مغرضانه و انتشار اخبار و مطالب کذب و بدون منابع رسمی پرهیز کنند.

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به نقش رسانه‌ها در افکار عمومی عنوان کرد: نقش رسانه‌ها در جامعه بر کسی پوشیده نیست و فعالان رسانه‌ای باید با کسب دانش و تخصص در این حوزه در جبهه اطلاع رسانی برای رشد و توسعه جامعه گام بردارند.

ثقفی‌نیا با اشاره به رسالت خبرنگاران در حوزه خبری گفت: خبرنگاران در جامعه به عنوان سربازان جنگ نرم شناخته شده‌اند و از این رو باید هر خبری که انتشار پیدا میکند دارای منبع موثق و به دور از حاشیه باشد.

وی افزود: خبرنگاران باید پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باشند و دارای دید منتقدانه بدون قصد و غرض باشند؛ خبر باید جامع، شفاف و صحت داشته باشد تا نظر افکار عمومی را جلب کند.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش بسزایی در رشد و پیشرفت شهرستان داشته‌اند گفت: خبرنگاران با انتشار ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان کامیاران، توانستند به رشد و معرفی شهرستان کمک کنند و امروز نیز ضروری است که به صورت ویژه با معرفی ظرفیت‌ها بپردازند.

در ادامه خبرنگاران حاضر در نشست به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.خبرنگار: چیا رستمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *