گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان از انتقال ۳۵ درصد حساب‌های این شرکت به داخل استان کردستان خبر داد و گفت: در صورتی که میزان ارز مورد نیاز این کارخانه تامین شود تا ۶ ماه آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد.

گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان از انتقال ۳۵ درصد حساب‌های این شرکت به داخل استان کردستان خبر داد و گفت: در صورتی که میزان ارز مورد نیاز این کارخانه تامین شود تا ۶ ماه آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد.

به گزارش گۆڕان نیوز، «کاوه مفاخری» ظهر امروز در نشست با خبرنگاران که همزمان با روز خبرنگار برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: تعامل با اصحاب رسانه همواره به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار متولیان این شرکت بوده است.

وی تصریح کرد: تعامل رسانه با شرکت لاستیک‌سازی بعنوان یکی از شرکت‌های صنعتی بزرگ در استان می‌تواند درک درستی نسبت به این واحد در اذهان مردم ایجاد کرده و توانایی و ظرفیت‌های این واحد صنعتی را بیش از پیش معرفی کند.

مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان افزود: این شرکت به عنوان زیرمجموعه گروه بارز در شهرک صنعتی دهگلان احداث شده و دامنه کاری تولید انواع تایرهای رادیال با بلت سیمی و ظرفیت اسمی آن تولید ۳۶ هزار تن با اشتغالزایی ۹۵۹ نفر است.

مفاخری خاطرنشان کرد: بعد از تصویب طرح در مهرماه ۸۹ در اردیبهشت ماه سال ۹۲ نصب ماشین‌آلات و در سال ۹۶ پروانه بهره‌برداری برای این واحد صادر و بعد از ۳ سال به ظرفیت کامل اسمی رسید.

وی به نقاط قوت این شرکت در سطح استان گریزی زد و گفت: نیروی انسانی جوان با دانش و با انگیزه سیستم توزین اتوماتیک مواد شیمیایی، میکسر اینترمش برای تولید آمیزه سیلیکایی که تنها سیستم در ایران است، امکان استفاده از سیستم پخت نیتروژنی با فشار بالا به جای پخت با بخار اشباع، دستگاه انجام تست سرعت، سیستم اتوماتیک حمل تایر، قابلیت تست حداکثری یونیفرمیتی بالانس محصولات تولیدی و دستگاه آنالیزی آرپی‌آی را از ویژگی‌ها و نقاط قوت لاستیک کردستان است.

مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان افزود: سال ۹۸ تا ۹۹ ظرفیت طرح به صورت کامل تحقق پیدا کرد و در سال گذشته با تولید ۳۶ هزار و ۶۱۵ تن بیشترین تولید را در تاریخ این واحد صنعتی ثبت کردیم.

«کاوه مفاخری» از برنامه‌ریزی برای تحقق تولید بیش از ۴۰ هزار تن لاستیک در سال‌جاری خبر داد و گفت: روند میانگین تولید روزانه در سال مالی جاری ۱۱۳ تن است و امیدواریم بتوانیم به برنامه هدف‌گذاری شده، رسیدن به ظرفیت ۴۰ هزار تن، برسیم.

وی گفت: تین گروه صنعتی با داشتن سهم ۵۰ درصدی از تولید تایر در کشور طی سال‌های گذشته همواره لیدر و پیشرو در این صنعت در کشور بوده است.

مفاخری خاطرنشان کرد: طی تقریبا دو سال اخیر لاستیک‌سازی با برنامه‌ریزی و بهره‌مندی از نیروی کار جوان و متخصص و توانمند توانست به جایگاه قبلی خود دست پیدا کند و این روند خوشبختانه با رشد خوبی ادامه دارد.

مدیرعامل این شرکت لاستیک‌سازی کردستان افزود: با آینده‌نگری و دوراندیشی و برنامه‌ریزی که صورت گرفت توانستیم در سال گذشته با تولید ۳۸ هزار و ۳۰۰ تن تایر رکورد تولید را در تاریخ وجودی تایر کردستان بشکنیم.

مفاخری با بیان اینکه در ۳ ماهه اول امسال نیز علی‌رغم تمام مشکلاتی که در حوزه تولید لاستیک در کشور وجود داشت ۲۶ درصد افزایش تولید دارد، گفت: در سه ماهه اول امسال بیش از ۱۰ هزار تن انواع تایر در این واحد صنعتی تولید و رکورد تولید در ۳ ماهه ۱۴۰۲ به دست آمده است.

وی از شروع عملیات اجرایی فاز توسعه‌ای این کارخانه در شهرک صنعتی دهگلان خبر داد و گفت: با اجرای این فاز، ۱۳ هزار تن به تولید تایر و ۲۳۰ نفر به مجموعه اضافه خواهد شد.

مفاخری گفت: همه نیازمندی‌های یک تولید پایدار از مواد اولیه تا تجهیزات در این واحد تولیدی فراهم است و همین موضوع موجب شده که بتوانیم در افزایش تولید در بهترین شرایط ممکن باشیم.

مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان اذعان کرد: از نظر کیفیت، شرکت لاستیک‌سازی کردستان با دارا بودن گواهینامه‌های کیفی حرف برای گفتن دارد از نظر وضعیت ضایعات و برگشت از بازار هم روند کاهشی داشته است.

«کاوه مفاخری» خاطرنشان کرد: در ضایعات داخل کارخانه و برگشت محصول از بازار تقریبا در حد صفر است و برای اولین بار در جایزه ارزیابی استاندارد شرکت کرد و با کسب دو ستاره نشان داد که به لحاظ کیفیت تولید حرف زیادی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه این واحد صنعتی کمترین میزان مصرب آب و برق و گاز به ازای هر تن تولید دارد که رسیدن به این جایگاه نتیجه تلاش نیروی جوان این مجموعه است، گفت: در حال حاضر این واحد صنعتی برای ۹۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده که ۱۰۰ درصد بومی استان هستند.

مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان اضافه کرد: مدیریت بارز استان کردستان نیز ۱۰۰ درصد بومی بوده و این افتخار بزرگی برای بارز کردستان است که توانسته در حوزه اشتغال استان به جایگاه قابل قبولی برسد.

مفاخری همچنین از انتقال ۳۵ درصد حساب‌های این شرکت به داخل استان کردستان خبر داد و گفت: در صورتی که میزان ارز مورد نیاز این کارخانه تامین شود تا ۶ ماه آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *