گۆڕان نیوز- مدیر کل اوقاف و رامور خیریه کردستان از رایگان شدن مراحل صدور سند بیش از ۱۳۰۰ خانواده در حاشیه شهر سنندج خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، حجت الاسلام کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: با اخذ مجوز از سازمان اوقاف و امور خیریه برای اولین بار در کشور در راستای حمایت از نوسازی بافت فرسوده و سند دار کردن ساختمان های حاشیه شهر بیش از ۱۳۰۰ خانواده که در املاک محله اسلام آباد و کمربندی ۱۷ شهریور سنندج که جزء ساکنین اراضی موقوفه مسجد امین میباشند میتوانند به صورت رایگان اقدام به صدور سند مالکیت اعیان نمایند.

وی ادامه داد: مردم شریف مناطق مذکور میتوانند ظرف ۵ ماه آینده جهت انجان مراحل صدور سند مالکیت به اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج مراجعه نمایند.مدیر کل اوقاف استان خاطر اذعان داشت: ساختمانهایی مشمول این مجوز باید قبل از سال ۱۳۹۸ ساخته شده باشند .

حجت الاسلام کاروند ادامه داد: طبق این مجوز مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به صورت کلی از پرداخت هرگونه پذیره معاف می شوند و سایر ساکنین که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نمیباشند نیز در مرحله اول از پرداخت ۲۰% پذیره اولیه معاف هستند و پرداخت این مبلغ منوط میشود به هنگام انتقال سند به غیر .

کاروند در پایان بیان داشت: مردم شریف محلات اسلام آباد و کمربندی ۱۷ شهریور هرچه سریعتر در راستای بهرهمندی از این شرایط میتوانند به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج واقع در سه راه ادب مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *