گۆڕان نیوز- دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند زریبار عنوان کرد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های خاصی در حوزه فیلم و سینماست و امروز این استان به عنوان یکی از قطب‌های سینمایی به ویژه در حوزه فیلم کوتاه در کشور شناخته شده است.

گۆڕان نیوز- دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند زریبار عنوان کرد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های خاصی در حوزه فیلم و سینماست و امروز این استان به عنوان یکی از قطب‌های سینمایی به ویژه در حوزه فیلم کوتاه در کشور شناخته شده است.
فردین کمانگر/ خبرنگار گۆڕان نیوز، فرید نیک‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار گۆڕان نیوز، افزود: فعالان حوزه سینمایی در استان کردستان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، ملی، تاریخی و گردشگری در استان، توانستند آثار بسیاری را تولید کنند و امروز هنرمندان استان در سطح کشور و بین المللی حرفی برای گفتن دارند و این مهم نیز سبب شد که استارت اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند زریبار در شهر مریوان زده شود.
وی در تشریح جزئیات جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند زریبار عنوان کرد: این جشنواره برای اولین بار در سطح کشور برگزار شده و خوشبختانه تاکنون استقبال بسیار خوبی از آن به عمل آمده است و ۱۶۰ اثر از سراسر ایران به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که بر اساس رای هیئت داوران جشنواره ۷۵ فیلم داخلی و ۵ فیلم از اقلیم کردستان عراق برای نمایش عمومی انتخاب شدند.
دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند زریبار به ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های ایجاد شده در جشنواره اشاره کرد و گفت: فیلم‌های منتخب در فضای روباز محوطه آمفی تئاتر پارک شانوی شهر مریوان نمایش داده شده است و این اقدام نیز در نوع خودش اقدامی کم نظیر بوده است.
نیک‌خواه اضافه کرد اکران عمومی در فضای روباز در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و همچنین آشتی مخاطبان با سیما بوده که خوشبختانه ما در این مورد کاملاً موفق بودیم.
وی تصریح کرد چشم انداز بسیار خوبی برای جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند زریبار تعریف شده است و امروز این جشنواره در تقویم رسمی فعالیت‌های فرهنگی و هنری ایران اسلامی قرار گرفته است و امید است که با همکاری مسئولان و مدیران جامعه سینمایی کشور به یک برند بین المللی همچون جشنواره فیلم کن تبدیل شود و تندیس بلوط طلایی جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند زیر بار به جامعه جهانی شناخته شود.
دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند زیر بار تشریح کرد: این جشنواره از هجدهم تا ۲۱ تیر ماه در شهر مریوان با حضور مسئولان کشوری و استانی، هنرمندان سراسر کشور و مردم خون‌گرم و مهمان نواز مریوان برگزار شد و منتخبان جشنواره موفق به دریافت تندیس بلوط طلایی شدند.
فرید نیک‌خواه تاکید بر جهانی شدن بلوط طلایی جشنواره عنوان کرد: برای اولین بار در سطح کشور برگزار شد بی‌تردید این جشنواره نیز دارای کمی و کاسی‌هایی نیز بوده است ما در تلاشیم تا در سال‌های آتی با تکیه بر توانایی و ظرفیت‌های هنرمندان و فعالان حوزه فیلم و سینما نقاط ضعف را به قوت تبدیل کنیم و بلوط طلایی که نمادی از فرهنگ و هویت مردمان زاگرس نشین کشورمان است را به عنوان تندیس جشنواره در سطح بین المللی معرفی کنیم.
همچنین عنوان کرد استان کردستان برای ظرفیت‌های ویژه در حوزه سینماست اما به دلیل مهیا نبودن زیرساخت‌ها هنوز سهم استان از صنعت سینما بسیار ناچیز است و امروز باید برای توسعه زیرساخت‌ها و تقویت آن گام برداریم تا سهم استان از درآمدهای صنعت سینما افزایش پیدا کند و استان را به جایگاه اصلی خود در صنعت فیلم و سینما برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *