گۆڕان نیوز- سامان حسین پور از فیلمسازان جوان و مطرح کردستانی به عنوان عضو آکادمی فیلم آسیا در بوسان کره جنوبی انتخاب شد.

گۆڕان نیوز- سامان حسین پور از فیلمسازان جوان و مطرح کردستانی به عنوان عضو آکادمی فیلم آسیا در بوسان کره جنوبی انتخاب شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، آکادمی فیلم آسیا با حضور اساتید مطرح SUWA Nobuhiro به عنوان استاد کارگردانی،KIM Hee-Jung به عنوان استاد فیلمنامه نویسی و Artur ŻURAWSKI به عنوان استاد فیلمبرداری راهنما و مربی منتخبین از میان ۵۰۳ هنرمند متقاضی برای شرکت در دوره‌های فیلمسازی از ۳۷ کشور آسیایی تنها ۲۴ هنرمند را انتخاب کرد که در میان این ۲۴ هنرمند، فیلمساز کردستانی سامان حسین پور نیز دیده می شود.

در طول این دوره ۲ فیلم کوتاه توسط منتخبین ساخته می شود که به صورت رسمی در بیست و هشتمین جشنواره فیلم بوسان به نمایش گذاشته خواهد شد.

این آکادمی که از سال ۲۰۰۵ برای کشف نسل نوظهور فیلمسازان آسیایی و تسریع شبکه‌های متنوع در میان استعدادهای جوان تشکیل شده است،هم اکنون دارای ۳۸۳ فارغ التحصیل از ۳۳ کشور آسیایی است.

در سال‌های گذشته، “آکادمی فیلم آسیا” به عنوان یک برنامه آموزشی جهانی برای یادگیری عمل و فلسفه فیلم‌سازی زیر نظر کارگردانان و مدرسان مشهور جهان مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفته است و فارغ التحصیلان آن به دلیل برتری خود در صنعت فیلم در سراسر جهان و در جشنواره های فیلم معتبر جهان شناخته شده اند.

سامان حسین پور از فیلمسازان کردستانی و نویسنده و کارگردان بیش از ۱۰ فیلم کوتاه، فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس سینما است و تاکنون بیش از ۵۰ جایزه از جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی دریافت کرده و داور چندین جشنواره مختلف نیز بوده است.

آکادمی فیلم آسیا از ۲۴ سپتامبر تا ۱۳ اکتبر(۲ تا ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۲) و به مدت ۲۰ روز در شهر بوسان و همزمان با جشنواره فیلم بوسان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *