گۆڕان نیوز- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال بالغ بر یک میلیون تن گندم در سطح  استان کردستان برداشت خواهد شد.

گۆڕان نیوز- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال بالغ بر یک میلیون تن گندم در سطح  استان کردستان برداشت خواهد شد.

 به گزارش گۆڕان نیوز، باحضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر تعاون روستایی استان، معاونین بهبود تولیدات گیاهی و برنامه‌ریزی و اموراقتصادی سازمان و مدیران و کارشناسان مرتبط با موضوع، برگزار شد.

اولین کارگروه فرعی خرید گندم استان جهت بررسی موضوعاتی چون  انتخاب مباشر استانی خرید گندم،انتخاب عامل ذیحساب،نظارت بر انتخاب پیمانکار خرید گندم،تعیین زمان بندی بازگشایی مراکز خرید گندم براساس تقدم و تاخر زمان برداشت،تعیین زمان شروع عملیات برداشت و خاتمه زمان برداشت در محل سالن جلسات ستاد سازمان برگزار شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال ۱۴۰۲ از طریق سامانه سیفا و از کشاورزانی که مشخصات آنها در این سامانه ثبت است، انجام می‌شود اظهار کرد: این اقدام دست دلالان را در خرید گندم کوتاه می‌نماید.

اسکندری  بزرگترین اتفاق اقتصادی استان را برداشت و خرید گندم عنوان کرد و گفت: استان کردستان اقتصاد مبتنی بر کشاورزی دارد که این مهم سرنوشت اقتصادی استان را رقم میزند و امسال بالغ بر یک میلیون تن گندم در سطح  استان کردستان برداشت خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد اگرچه خوزستان، گلستان و فارس سه رقیب قدر استان کردستان در تولید و خرید گندم تضمینی هستند، اما به برکت تلاش شبانه‌روزی فعالین این عرصه این استان طی سال‌های گذشته توانسته جایگاه برتری خود را در سطح کشور حفظ کند و به جمع مولدین برتر کشور بپیوندد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان هم اظهار داشت:در سال زراعی جاری (مهر ۱۴۰۱ تا مهر ۱۴۰۲) ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان به زیرکشت گندم آبی و ۵۸۸ هزار و ۸۵۳ هکتار هم به زیرکشت گندم دیم رفته است.

وی افزود: براساس بررسی کارشناسان و برآورد انجام شده، پیش بینی می شود از سطح مزارع گندم آبی استان ۱۶۳ هزار و ۴۰۰ تن محصول تولید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *