گۆڕان نیوز- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از فعالیت 200 گروه جهادی خبر داد و گفت: محور فعالیت گروه جهادی محرومیت زدایی و ساخت مسکن روستایی برای محرومان است.

گۆڕان نیوز- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از فعالیت ۲۰۰ گروه جهادی خبر داد و گفت: محور فعالیت گروه جهادی محرومیت زدایی و ساخت مسکن روستایی برای محرومان است.

سمیه رمضان نیا/ خبرنگار گۆڕان نیوز،سرهنگ حسین رجب پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گروه‌های جهادی در کنار تمامی نهادهای دولتی و حمایتی، در راستای محرومیت زدایی از سطح جامعه فعالیت می‌کنند و تا کنون نیز توانسته‌اند مشکلات قابل توجهی از مردم را حل کنند.

وی افزود: همانگونه که رزمندگان، در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند دشمنان یک وجب از خاک کشور را تصرف کنند، امروز هم بسیجیان در قالب گروه‌های جهادی پا در رکاب رزمندگان گذاشته و با ارائه خدمات محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی مرهمی بر رفع معضلات مردم هستند.

سرهنگ رجب پور تاکید کرد:گروه های جهادی در جامعه و کشور حسنات و برکات زیادی دارد، این گروه های جهادی بسیج وابستگی به هیچ جناح سیاسی و حزبی ندارند و همواره در کنار مردم و مردم آمادگی دارند.

وی به خدمات مهم بسیج در طی یک سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: آبرسانی به ۳۷ روستا، که ۲۳ روستای آن مجتمع آبرسانی است و ۱۴ روستا هم بصورت مستقیم تک روستایی، ۹ مجتمع آبرسانی با ۶ هزار و ۸۰۰ متر لوله گذاری و حفاری و ۷ مورد هم مرمت کاری شبکه با اعتباری افزون بر ۷۲ میلیارد ریال هم به بهره برداری رسیده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار ابه اقدامات انجام شده در خدمت رسسانی به مردم اشاره کرد و بیان داشت:در بحث خدمت به محرومان هم ۲۸ طرح که شامل احداث خانه عالم، خدمات بهداشتی و درمانی، احداث مدارس و برخی دیگر از خدمات با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۶ میلیون ریال اجرا شده است.وی روستاهای دارای تنش آبی استان کردستان را ۱۶۹ روستا عنوان و گفت: ۳۷ روستا در شهرستان بیجار نیز از بی آبی رنج می برند که از این تعداد ۲۳ روستا درزیر خط مجتمع شاه گدار و ۱۴ روستای دیگر نیز از محل آبرسانی از سد سیازاخ آبرسانی خواهند شد.

سرهنگ رجب پوربا بیان اینکه اجرای طرح‌های محرومیت زدایی و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی محور فعالیت‌های این گروه‌های جهادی است عنوان کرد: ۵۲ مورد جهیزیه به نو عروسان نیازمند اهدا شده و میزان کمک‌های مؤمنانه بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ بسته معیشتی به ارزش ۶۴ میلیارد ریال تهیه و توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۷ صندوق قرض الحسنه در شهرستان بیجار فعال است و بیش از ۷۰ درصد اعضا از مزایای این صندوق ها بهره مند شده اند گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته است و لازم است تا دستاوردهای نظام برای مردم به خوبی بیان شود.

فرمانده سیج سپاه شهرستان بیجار در پایان عنوان کرد: گروه‌های جهادی در محرومیت زدایی، عمران، آبادانی، اشتغالزایی و غیره، بازوی کمکی دولت هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *