گۆڕان نیوز- میر کل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه ۲۴ هزار معلم در کردستان تدریس می کنند، گفت: ۳۲۰هزار دانش آموز در استان کردستان مشغول تحصیل هستند.

گۆڕان نیوز- میر کل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه ۲۴ هزار معلم در کردستان تدریس می کنند، گفت: ۳۲۰هزار دانش آموز در استان کردستان مشغول تحصیل هستند.

به گزارش گۆڕان نیوز، هاشم ناظمی جلال مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم، با اشاره به اینکه معلمی از شان الهی است، اظهار کرد: شغل معلم در اسلام وظیفه‌ای گران قدر و ارزشمند دارد و اولین معلم خداوند متعال است و دومین معلم پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار هستند که هر کدام معلمان برجسته و شایسته بودند.

وی افزود: در عظمت و منزلت مقام معلم همین بس که بزرگترین معلم جهان بشریت پیامبر اکرم (ص) هستند که به این ویژگی خود افتخار می کنند، رسول خداوند فرمودند همانا من به عنوان معلم انسان ها بر انگیخته شده ام و نیز حضرت علی (ع) می فرمایند کسی که به من یک حرف بیاموزد مرا بنده خود کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان، به اوصاف معلمان اشاره و بیان کرد: از بهترین ویژگی معلمان از نظر کلام وحی و احادیث شامل خلوص نیت، صلاحیت علمی، فروتنی و گذشت، عدالت در میان شاگران، عطوفت و مهربانی، احترام به شخصیت و نام دانش آموزان، عشق به تربیت و گریز از دنیا پرستی است.

ناظمی جلال با بیان اینکه به مناسبت سالروز شهادت شهید مطهری از روز دوازدهم اردیبهشت به مدت یک هفته برای ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های معلمان نامگذاری شده است، تصریح کرد: امسال رویکرد آموزش و پرورش با هدف تجلیل از همه معلمین هفته معلم را پاس می دارد و به صورت خودجوش از معلمین تقدیر خواهد شد.
وی ذکر کرد: آموزش و پرورش برنامه های مختلفی دارد که سرلوحه این برنامه ها شیوه نامه اجرایی تحت عنوان شناسایی معلمین نمونه که در چهار مرحله شامل مرحله مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به اینکه هدف از شناسایی معلمین نمونه اعتلای فرهنگ عمومی و قدردانی از معلمان کوشا و ساعی است، عنوان کرد: در مرحله اول۲ هزار و ۱۶۳ نفر در سامانه مربوطه مدارک خود را بارگذاری کردند که از این تعداد یک هزار و ۳۲۷ نفر به مرحله ای مدرسه ای راه یافتند و از این تعداد ۶۷۲نفر به مرحله منطقه ای رسیدند.
ناظمی جلال خاطرنشان کرد: در نهایت ۶۲ نفر به مرحله استانی رسیدند که از این تعداد پنج معلم نمونه از استان کردستان در شهرستان های مریوان، قروه، زیویه، سقز و سنندج به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
وی با اشاره به اینکه روز شمار هفته معلم از روز سه شنبه ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ادامه دارد، یادآور شد: روز سه شنبه دیدار معلمان نمونه کردستانی با دیگر معلمان کشور با مقام معظم رهبری، روز چهارشنبه تحت عنوان معلم چشمه جاری، تجلیل از معلمین با حضور استاندار کردستان، روز پنج شنبه تحت عنوان معلم لاله روشن حضور در گلزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا، روز جمعه تحت عنوان معلم رسول رشد در میعادگاه عاشقانه حضور در نماز جمعه، روز شنبه تحت عنوان معلم سر مشق هدایت تقدیر از مربیان پرورشی، روز یکشنبه تحت عنوان معلم تصویرگر اندیشه تجلیل از ۶۲ معلم و روز دوشنبه تحت عنوان معلم هادی تربیت در این روز از معلمین سلامت قدردانی خواهد شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به اینکه رتبه بندی یکی از طرح های مهم وزارت آموزش و پرورش است، گفت: ۱۱ سال از رونمایی سند تحول بنیادین می گذرد که در دولت سیزدهم به اجرا درآمد و ۲۳ هزار نفر از فرهنگیان در استان کردستان شامل رتبه بندی شدند.
ناظمی جلال با اشاره به اینکه ۲۴ هزار معلم در کردستان تدریس می کنند، افزود: ۳۲۰هزار دانش آموز در استان کردستان مشغول تحصیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *