گوران نیوز- زلزله بدونه ریشتر به کارگردانی ،تصویر برداری وتهیه کنندگی فرید نیک خواه در بخش مسابقه بیست وچهارمین دوره جشنواره روزهای مستقل آلمان به نمایش در می آید.

به گزارش گۆڕان نیوز، کمیته برنامه روزهای مستقل آلمان. جشنواره بین المللی فیلم کارلسروهه کار خود را به پایان رساند. در این جشنواره در مجموع ۱۲۳ فیلم از ۳۶ کشور از بین بیش از ۱۳۰۰ فیلم ارسالی از سراسر جهان انتخاب شدند. این رویدادها از ۱۹ تا ۲۳ آوریل ۲۰۲۳  (۳۰ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲)  در سالن سینما SCHAUBURG در Marienstraße 16, 76137 Karlsruhe اجرا خواهند شد.
با توجه به تمرکز بر سینمای اروپا، جشنواره فیلم دارای برچسب EFFE اتحادیه اروپا (Europe for Festivals – Festivals for Europe) است و تولیدات اروپایی متعددی به نمایش گذاشته می شود.
یکی از تمرکزهای امسال بر روی فیلم هایی از اوکراین است. در این برنامه همچنین فیلم هایی از اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، کرواسی، لهستان، اتریش، سوئیس و فرانسه نمایش داده می شود. اما فیلم هایی از کشورهایی مانند نیوزلند، ایران، تایوان و آفریقای جنوبی نیز در آن گنجانده شده است.
دو برنامه فیلم به کشورهای اوگاندا و هند اختصاص داده می شود که شهر کارلسروهه با آنها روابط اقتصادی گسترده ای دارد. برنامه تفصیلی با هر فیلم در حال حاضر در حال ویرایش است و در پایان فوریه ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. اما برنامه کلی فیلم از قبل نشان می دهد که روزهای مستقل امسال چه چیزی را ارائه می دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم روزهای مستقل (IDIF) یکی از جوایز IMDb است!

زلزله بدونه ریشتر با موضوع محیط زیست و داستان فیلم به این گونه است که در جریان احداث جاده ای در دل طبیعت، لانه مورچه ها در مسیر جاده قرار می‌گیرد و …
عوامل فیلم عبارتند از کارگردان و تصویربردار: فرید نیک خواه، مشاور کارگردان: زنده یاد رحیم ذبیحی، تدوین: توفیق امانی، صداگذار: حسین قورچیان، اصلاح رنگ: سالم صلواتی، طراح پوستر: سینا ایوبی، مجری طرح: موسسه فیلم سازی نیما فیلم مریوان و تهیه کننده: فرید نیک خواه.
فیلم کوتاه زلزله بدونه ریشتر  در موسسه فیلم سازی نیما فیلم تهیه وتولید شده است وتاکنون در چندین جشنواره مختلف داخلی وخارجی حضور داشته وموفق به کسب جوایز مختلفی از جمله  جشنواره  کانبرای  استرالیا ، لامپای روسیه و…. شده است.
شرکت سینمایی ریتاو فیلم مسئولین پخش این فیلم را برعهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *