گۆڕان نیوز- آموزش و پرورش کردستان، مرگ دانش آموز دیواندره ای بر اثر مسمومیت را تکذیب و اعلام کرد: اسرا عباس نژاد در منزل خود و در صحت و سلامت کامل قرار دارد.

گۆڕان نیوز- آموزش و پرورش کردستان، مرگ دانش آموز دیواندره ای بر اثر مسمومیت را تکذیب و اعلام کرد: اسرا عباس نژاد در منزل خود و در صحت و سلامت کامل قرار دارد.

به گزارش گۆڕان نیوز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، پیرو انتشار اخبار ضد و نقیض در برخی رسانه‌های معاند مبنی بر فوت و یا وخامت حال اسرا عباس نژاد دانش آموز دبیرستان پروین اعتصامی دیواندره بر اثر مسمومیت؛ به اطلاع می‌رساند این اخبار از اساس دروغ بوده است.

براساس این گزارش، این اخبار با هدف شایعه پراکنی در جامعه، برهم زدن آرامش و ایجاد دلهره و اضطراب توسط بعضی از کانال‌های بی اعتبار منتشر شده است و این دانش آموز در منزل خود و در صحت و سلامت کامل قرار دارد.

همچنین لازم به ذکر است در روزهای اخیر در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دیواندره، پس از ابراز ناراحتی چند نفر از دانش آموزان، تیم فوریت‌های پزشکی در مدرسه حاضر شده و این دانش آموزان برای بررسی های بیشتر به بیمارستان منتقل شدند.

با اعلام سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دیواندره، حال عمومی همه دانش آموزان مساعد بوده و اکثر آن ها همان روز از بیمارستان مرخص شدند و بر اساس نظر پزشک، این ناراحتی ها بیشتر بر اثر تپش قلب ناشی از استرس و تحت تاثیر روانی جریان های اخیر ایجاد شده بود.

دستگیری ۳ نفر از شایعه پراکنان در خصوص مسمومیت دانش آموزان در سنندج

دستگیری ۳ نفر از شایعه پراکنان در خصوص مسمومیت دانش آموزان در سنندج

رییس کل دادگستری کردستان گفت: ۵ نفر از لیدرها و سرشبکه های شایعه پراکنان در مورد مسمومیت دانش آموزان سنندجی شناسایی شده و ۳ نفر از این افراد دستگیر و روانه زندان شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی روز چهارشنبه افزود: همچنین دستور تعقیب قضایی و دستگیری بیش از ۱۰ نفر دیگر هم صادر شده است.

وی همچنین از اختصاص شعب ویژه در دادگستری استان کردستان برای افرادی که اقدام به شایعه سازی و دروغ پراکنی در خصوص مسمومیت دانش آموزان در مدارس می کنند، خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: به دستور دادستان مرکز استان، کمیته ای شامل پلیس اطلاعات و اداره اطلاعات استان با هدف رصد و شناسایی افراد و عوامل شایعه ساز و دروغ پراکن تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن هشدار جدی به افرادی که قصد تشویش اذهان عمومی و بازی با افکار عمومی را دارند ، افزود : دستگاه قضایی با افرادی که در این جهت اقدام به شایعه پراکنی می‌کنند، به هیچ وجه اغماض و مماشات نخواهد داشت و قاطعانه با این دسته از افراد برخورد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *