گۆڕان نیوز- کارشناس شهرسازی دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله اظهار کرد: با پیگیری دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله ۴۹۲ متر مربع از محلات سنندج آسفالت شد.

گۆڕان نیوز- کارشناس شهرسازی دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله اظهار کرد: با پیگیری دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله ۴۹۲ متر مربع از محلات سنندج آسفالت شد.

«سارا نیکخواه وزیری» کارشناس شهرسازی دفتر تسهیل‌گری در گفت‌وگو با گۆڕان نیوز، با اشاره به نقش دفاتر تسهیل گری در رفع محرومیت در مناطق محروم شهری، عنوان کرد: تاسیس دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی اقدامی است که در سال‌‌های اخیر از سوی دولت در راستای توانمند سازی و توسعه محلات حاشیه‌ نشین و کم‌ برخوردار، در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین افزود: تسهیل‌گری در حقیقت آسان ساختن و سرعت بخشیدن به فرایند یا اتفاقی است که عموماً از راه فعالیت۲ها و یا ساز وکارهای اجتماعی انجام می‌شود.

کارشناس شهرسازی دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله از فعالیت و تلاش دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه خبر داد و گفت: در بافت‌های فرسوده دفاتری با عنوان دفاتر تسهیل‌گری نوسازی بافت فرسوده ایجاد شده اند،که عمده‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه آنها برقراری ارتباط با ساکنان بافت‌های فرسوده، معرفی مشوق‌ها، تسهیلات و معافیت‌های موجود و حل مشکلات احتمالی آنها در زمینه‌های نوسازی بناها و تجمیع ساختمان‌ها است.

نیکخواه وزیری تصریح کرد: این دفاتر توانسته‌اند با بسترسازی، اعتماد سازی و توانمندسازی زمینه را برای مشارکت مردم در نوسازی بافت فرسوده را فراهم کنند. در حوزه نوسازی بافت مسکونی تا قبل از تشکیل دفاتر خدمات نوسازی، فرایندکار بصورت کاملاً خود جوش و بدون برنامه مدون، با کارایی و بازده پایین و طولانی شدن زمان آن انجام می‌شده است. با تشکیل این دفتر ضمن حذف بروکراسی اداری، توانسته‌اند شکاف بین مدیریت کلان و مردم را پر نموده و با تسهیل گری و اطلاع رسانی موفقیت خوبی در زمینه نوسازی بافت فرسوده محدوده مورد نظر بدست آورند.

وی در ادامه با اشاره به خدمات دفتر تسهیل‌گری کانی کوزله و آساوله عنوان کرد: این دفتر توانسته اقدامات بسیار خوبی را در مناطق و محدوده فعالیت کاری خود انجام دهد و با شناسایی مشکلات و نیازهای منطقه سعی در رفع مشکلات نموده است.

نیکخواه وزیری توضیح داد: محله‌ی «کانی کوزله» در محدوده شمالی شهر سنندج واقع شده و دفتر تسهیل گری توانست در سالجاری بخشی از این محله را با همکاری شهرداری سنندج آسفالت و بهسازکند.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های دفتر تسهیل گری و پای کار بودن شهرداری منطقه دو سنندج به خصوص جناب آقای مهندس رفیق دوست، مشکلات محله شناسایی شد و خوشبختانه در حال مرتفع شدن است.

«سارا نیکخواه وزیری » با پیگیری‌های مداوم در دو ماه گذشته و با حمایت شهرداری منطقه دو سنندج توانستیم ۴۹۲ متر مربع، معبر امید با عرض ۴۱۳ متر با میانگین ۶/۵ متر و مساحت ۳۱۹۸ متر مربع آسفالت و از ۲۰۰ تن آسفالت و سایر مصالح مورد نیاز استفاده شد.

وی در ادامه عنوان کرد: جا دارد از زحمات و تلاش های جناب آقای مهندس رفیق دوست شهردار منطقه دو و همکاری همکاران فنی شهرداری که رضایت مندی مردم محله فوق الذکر را فراهم نموده اند و اقای آزاد سهرابی مدیر دفتر تسهیل گری کانی کوزله و آساوله کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *