گۆڕان نیوز- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر سنندج گفت: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ شهرداری سنندج حدود ۲۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال است که ۳۰ بهمن به کمیته انطباق فرمانداری ارسال می شود.

گۆڕان نیوز- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر سنندج گفت: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ شهرداری سنندج حدود ۲۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال است که ۳۰ بهمن به کمیته انطباق فرمانداری ارسال می شود.

عکس آرشیوی

به گزارش گۆڕان نیوز- سیف الله رضایی در جلسه رسمی شورای شهر سنندج که به منظور تعیین بودجه سال ۱۴۰۲ برگزار شد، اظهار کرد: بودجه ۲ هزار و ۳۵۳ میلیاردی پیشنهادی شهرداری سنندج برای سال ۱۴۰۲ به شورای شهر رسیده که بعد از بررسی و تصویب هیئت رئیسه شورای شهر سنندج، ۳۰ بهمن ماه جاری به کمیته انطباق فرمانداری تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: پیشنهاد بودجه سال ۱۴۰۲ توسط شهردار سنندج در یک جلسه رسمی به شورای شهر سنندج تحویل که این مبلغ با توجه به اینکه سال گذشته یک هزار و ۴۵ میلیارد تومان بوده، امسال با ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومانی بیش از ۱۰۰ درصدی رشد را داشته است.

رضایی با اشاره به اینکه بودجه باید در مسیر توسعه شهر باشد، گفت: حقوق و دستمزد نیروهای شهرداری، ساماندهی ترافیک شهر، توسعه سرانه فضای سبز، حمل و نقل و آسفالت کوچه‌های نواحی کم برخوردار و بسیاری از موارد دیگر درخواست به حق اعضای شورای شهر سنندج در بودجه سال ۱۴۰۲ است.

وی بیان کرد: مصارف بودجه با حضور رؤسای سازمان‌ها و شهردار مناطق برگزار می‌شود و بر اساس اولویت بندی ها برنامه ریزی خواهد شد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج عنوان کرد: دو کد بسیار مهم اعم از سرمایه گذاری مجموعه سنه سنتر و وام تعیین شده در سفر امسال ریاست جمهوری به کردستان در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ شده است.

رضایی بیان کرد: مطالبه شهرداری از برخی از دستگاه‌های دولتی در حال پیگیری است و خواسته اعضای شورای شهر سنندج توزیع عادلانه خدمات شهری در سطح شهر در میان چهار منطقه خواهد بود.

سعیدی مدیر پشتیبانی شهرداری سنندج در جلسه تعیین تکلیف بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری سنندج بیان کرد: حدود ۳۵ درصد افزایش بودجه سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بوده است اما با اختصاص وام ۵۳۰ میلیارد تومانی خرید ماشین آلات در سفر رئیس جمهوری و سرمایه گذاری سنه سنتر این میزان به بیش از ۱۰۰ درصد رشد رسیده است.

کتایون خراسان زاد مدیر اداره درآمدهای عمومی شهرداری سنندج نیز در این جلسه بیان کرد: از پیشنهاد بودجه ۲ هزار و ۳۵۳ میلیاردی شهرداری سنندج در بخش هزینه‌ای حدود ۶۹۶ میلیارد تومان حدود ۳۰ درصد بودجه و در بخش تملک دارایی سرمایه‌ای و تملک حدود ۷۰ درصد بودجه را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: با توجه به بخش سرمایه گذاری و وام خرید ماشین آلات در بودجه سال ۱۴۰۲، حدود ۷۰ درصد در بخش عمرانی و ۳۰ درصد در بخش جاری خواهد بود.

سهم ۹۸ درصدی شهرداری مرکزی و مناطق از بودجه

مدیر اداره درآمدهای عمومی شهرداری سنندج بیان کرد: طبق تقسیم درآمد بودجه، شهرداری مرکزی و مناطق حدود ۹۲ درصد و سازمان‌ها حدود ۸ درصد درآمد بودجه را تشکیل می‌دهند.

فرهاد میمنت آبادی رئیس شورای شهر سنندج نیز در این جلسه اظهار داشت: آنچه در قرارداد پروژه سرمایه گذاری سنه سنتر مشاهده می‌شود، نفع شهروندان در آن لحاظ نشده و باید قرارداد تغییر کند.

وی افزود: مشکلات قانونی قرارداد پروژه سنه سنتر مانع بزرگی در اجرای ریالی آن است و بازارچه تاناکورا نیز همچنان به عنوان یک معضل بزرگ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پابرجاست.

رئیس شورای شهر سنندج در ادامه بیان کرد: شهر سنندج باید در زمینه فرهنگی و اجتماعی دارای جایگاه بزرگی باشد و جایگزینی مکان دیگر برای ساماندهی بازارچه تاناکورا بسیار مهم است.

وی با ذکر اینکه تلاش ما حذف بار سنگین عوارض شهرداری از دوش مردم است، افزود: تأمین درآمد شهرداری در مسیرهایی به جز عوارض از مهم‌ترین اهداف اعضای شورا بوده است.

موافقت برای جا به جایی بازارچه تاناکورا

وفا اصلانی دیگر عضو شورای شهر سنندج نیز در این جلسه، اظهار داشت: بازارچه تاناکورا در محل فعلی تحت هر شرایطی باید جابه جا شود و این دغدغه اعضای شورای شهر سنندج است.

وی افزود: ساخت مغازه‌هایی به صورت گونی پلاستیکی آبرویزی بزرگی برای مدیریت شهر سنندج است.

عضو شورای شهر سنندج بیان کرد: مشکلات محل فعلی تاناکورا باید توسط دستگاه قضائی حل و فصل شود و شهرداری در ۳۲۷ مغازه که حق سرقفلی دارد را طبق قیمت کارشناسی به مغازه داران تاناکورا تحویل دهد.

عضو شورای شهر سنندج افزود: تاناکورا در وضعیت فعلی آلودگی بسیاری برای مدارس اطراف ایجاد و بزهکاری‌های اجتماعی و ناهنجاری در این منطقه افزایش یافته و خرید و فروش مواد مخدر و رفتارهای غیر اسلامی بسیاری تحت عنوان تاناکورا رخ می‌دهد.

وفا اصلانی بیان کرد: همه اعضای شورای شهر سنندج با جا به جایی بازارچه تاناکورا موافق هستند.

سالار علی ویسی عضو شورا و رئیس کمیسیون ورزشی شورای شهر سنندج نیز با گلایه از بی توجهی بودجه اختصاصی به حوزه ورزش در شهرداری سنندج اظهار داشت: توجه به بحث ورزش و فرهنگ یک مقوله بسیار مهم است و باید توجه ویژه ای به این مهم شود.

این عضو شورای شهر سنندج بیان کرد: در دو سال اخیر هیچ گونه فعالیت ورزشی در شهرداری وجود نداشته لذا امیدواریم در بحث فرهنگی و روزشی بودجه‌ای ویژه اختصاص یابد و ارائه خدمات به صورت مشارکتی با هیئت‌های ورزشی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *