گۆڕان نیوز- شهردار سنندج گفت: 3 پروژه بزرگ ترافیک شهری همزمان با دهه فجر در سنندج کلنگ‌زنی می‌شود.

گۆڕان نیوز- شهردار سنندج گفت: ۳ پروژه بزرگ ترافیک شهری همزمان با دهه فجر در سنندج کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، سیدانور رشیدی در دیدار با رئیس دانشگاه کردستان، با بیان اینکه یکی از چالش‌های عمده شهرها، توزیع ناعادلانه خدمات شهری است، اظهار کرد: عدالت اجتماعی به‌عنوان یکی از معیارهای اصلی توسعه در شهرها بر توزیع عادلانه خدمات تأکید دارد.

وی افزود: در همین راستا اولویت مدیریت شهری در این دوره در کنار تلاش برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام، توزیع عادلانه خدمات شهری بود که خوشبختانه رضایتمندی نسبی خوبی  ایجاد کرده است.

به گفته شهردار سنندج، بالابر ۲۵ متری خریداری و برنامه‌ریزی برای خریداری نرده‌بان ۳۲ متری هم انجام شده است.

رشیدی با بیان اینکه طی ۱۱ سال گذشته یک دستگاه اتوبوس به حمل و نقل عمومی شهر سنندج اضافه نشده است از نوسازی ناوگان اتوبوسرانی سنندج با ۵۰ دستگاه اتوبوس خبر داد و اظهار کرد: این تعداد اتوبوس با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی سنندج اضافه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۵ دستگاه از این اتوبوس‌‌ها به سنندج انتقال یافته  و مابقی نیز تا پایان سال وارد خطوط حمل و نقل شهری خواهد شد.

شهردار سنندج به اجرا و راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ ترک اعتیاد به عنوان برنامه‌ای بر زمین ماده بعد از ۱۵ سال از تصویب این قانون در مرکز استان خبر داد و گفت: این ظرفیت در سطح کیفی بالایی توسط شهرداری سنندج ایجاد و در اختیار بهزیستی گذاشته شده و در حال حاضر بیش از ۷۵ معتاد متجاهر در این مکان ساماندهی و فرآیند درمان را طی می‌کنند.

رشیدی اضافه کرد: آسفالت و بهسازی معابر از دیگر اقدامات مهمی بود که طی سال گذشته مورد توجه قرار گرفت و در قالب نهضت آسفالت بخش زیادی از محلات به ویژه در نواحی منفصل شهر آسفالت و بهسازی شد.

وی افزود: با جذب یک هزار و ۵۰۰ تن قیر در سال گذشته تحول قابل توجهی در حوزه آسفالت و بهسازی معابر در شهر سنندج صورت گرفته و این روند با جذب ۲ هزار تن قیر دیگر در اردیبهشت ماه سال آینده با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: از سرگیری فرآیند اجرای پروژه ساختمان آتش‌نشانی که چندین سال پیش شروع و نیمه کاره رها شده بود مجددا وارد فاز اجرا شده است.

رشیدی تلاش برای رفع مشکلات ترافیکی را به عنوان دیگر اولویت مهم مدیریت شهری در این دوره عنوان کرد و گفت: کار مطالعاتی ۵  پروژه تاثیرگذار ترافیکی انجام  شده که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۳ پروژه آن در دهه فجر کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی از دانشگاه کردستان به عنوان یک ظرفیت و برند ارزشمند برای استان و خاصتا شهر سنندج نام برد و گفت: شهرداری و دانشگاه از جایگاه رفیعی برخوردار هستند و به همین دلیل باید توجه ویژه ای به آن داشت و برای جایگاه دانشگاه احترام ویژه‌ای قائل شد.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: چراغ راه شهرداری جهت اجرای طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی؛ اجرای برنامه عملیاتی و راهبردی است که با همکاری اساتید دانشگاه کردستان تهیه و تدوین شده است.

رشیدی گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ورودی دانشگاه کردستان از ضلع غربی و شمال غربی انجام و کف فرش ضلع شرعی نیز به اتمام رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *