گۆڕان نیوز- قائم مقام کمیته امداد کردستان از تحت پوشش بودن 2626 نفر بیمار صعب العلاج در استان کردستان خبر داد.

گۆڕان نیوز- قائم مقام کمیته امداد کردستان از تحت پوشش بودن ۲۶۲۶ نفر بیمار صعب العلاج در استان کردستان خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، به مناسبت ولادت با سعادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته گرامیداشت مادر و مقام زن، جلالی قائم مقام کمیته امداد استان کردستان، با تعدادی از بانوان تحت پوشش این نهاد در سنندج دیدار و تجلیل کردند.
در این دیدار محمد جلالی قائم مقام کمیته امداد کردستان ضمن تبریک ولادت با سعادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته گرامیداشت مادر و مقام زن، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۵۹هزار و‌۵۸۵ نفر در استان کردستان، تحت پوشش حمایت کمیته امداد هستند و از حمایت‌ها و خدمات این نهاد بهره‌مند شدند.
جلالی با اشاره به حمایت این نهاد از بیماران خاص در استان عنوان کرد: ۲۶۲۶ نفر در استان کردستان که دارای بیماری صعب العلاج هستند تحت پوشش چتر حمایتی کمیته امداد هستند.
وی در ادامه با تاکید بر تامین هزینه‌های درمانی مددجویان و ارائه خدمات به بیماران تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: ۱۰۱۹ نفر بیمار زمین‌گیر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و ۶۴۷ نفر از مددجویان به بیماری سرطان مبتلا شدند.
این مسئول کمیته امداد افزود: این نهاد حمایتی، در راستای رسالت کاری خود، تمام توان خود را برای حمایت و ارائه خدمات به این مددجویان به کار برده است و هزینه‌های درمانی و ایاب ذهاب و تامین تجهیزات پزشکی بیماران را پرداخت می‌کند.
جلالی با تاکید بر حمایت از بیماران مددجوی کمیته امداد عنوان کرد: حوزه درمان این نهاد به صورت ویژه به بیماران مراجعه و نیازمندی‌های این عزیزان را احصا و در کمترین زمان ممکن به مشکلاتشان رسیدگی می‌کند.
وی تصریح کرد: ارائه خدمات و تامین نیازهای مددجویان بیمار جزو اولویت‌های کاری است که پس از شناسایی نیازهای و مشکلات انها، خدمات لازم به آنها ارائه می‌شود.
قائم مقام کمیته امداد کردستان همچنین اظهار کرد: یک هزار ۸۹۸ نفر از مددجویان در کردستان از طریق کمیته امداد از بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شدند که ۱۴۱۷ نفر از زنان سرپرست خانوار شهری نیز زیر چتر بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *