گۆڕان نیوز-

مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان گفت: یک هزار و ۲۷۰مورد تغییر نام و ۷۳۱ مورد تغییر نام خانوادگی در سال جاری در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، علی جوکار مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان در نشست با خبرنگاران به ثبت اولین شناسنامه‌ها در کشور و استان اشاره و اظهار کرد: در سال ۱۲۹۷ “فاطمه ایرانی” اولین شناسنامه را در کشور دریافت کرده و در استان کردستان نیز در دی‌ماه سال ۱۳۰۵ برای سه شهروند سنندجی، بیجاری و سقزی اولین شناسنامه‌ها صادرشده است.
وی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۶۸ هزار و ۴۱۴ جلد شناسنامه صادرشده است افزود: از سال ۱۳۸۹ تاکنون یک‌میلیون و ۱۶ هزار و ۹۵۰ جلد شناسنامه در سطح استان کردستان صادرشده که سنندج با صدور ۲۶ هزار و ۶۲۸ بیشترین تعداد شناسانه را داشته است.
مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان بیان کرد: ولادت‌های ثبت‌شده در کردستان ۱۶ هزار و ۸۹۶ واقعه است که نسبت به سال گذشته ۴.۱ درصد کاهش داشته است.
جوکار وفات ثبت‌شده در استان را ۵ هزار و ۹۶۲ واقعه عنوان کرد و گفت: این تعداد نسبت به سال قبل ۲۴.۴ درصد کاهش داشته است.
وی همچنین بابیان اینکه در ماهه سال جاری هشت هزار و ۴۰۷ واقعه در استان ازدواج به ثبت رسیده است افزود: سه هزار و ۲۷۱ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان تصریح کرد: کل واجدین شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان یک‌میلیون و ۲۹۸ هزار و ۱۸۴ نفر است که یک‌میلیون ۲۹۷ هزار و ۹۷ نفر برای تکمیل ثبت‌نام اقدام کرده‌اند.
جوکار گفت: در استان کردستان یک‌میلیون و ۱۳۳ هزار و ۴۵۷ فقره کارت ملی هوشمند صادرشده است.
وی بیان کرد: در ۱۱ سال گذشته “محمد” بیشترین فراوانی را در بین نام های منتخب نوزدان در استان داشته، اما از سال ۱۳۹۸ تاکنون نیز” آنیا” پرشمارترین نام در بین نوزادان دختر است.
مدیرکل ثبت‌احوال استان کردستان تصریح کرد: یک هزار و ۲۷۰مورد تغییر نام و ۷۳۱ مورد تغییر نام خانوادگی در سال جاری در استان به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *