گۆڕان نیوز- مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: از یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۱۸۴ نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی (بالای ۱۵ سال) در استان، برای یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۱۰۸ نفر، یعنی ۹۹.۵ درصد جمعیت، کارت هوشمند ملی صادر شد.

گۆڕان نیوز- مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: از یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۱۸۴ نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی (بالای ۱۵ سال) در استان، برای یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۱۰۸ نفر، یعنی ۹۹.۵ درصد جمعیت، کارت هوشمند ملی صادر شد.

به گزارش گۆڕان نیوز به نقل از ایرنا، علی جوکار اظهار کرد: پنج هزار و ۷۶ نفر تاکنون موفق به تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی نشده‌اند که لازم است با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به ثبت‌نام و تکمیل درخواست کارت هوشمند ملی خود، اقدام کنند.

وی به صدور شناسنامه مکانیزه توسط ثبت احوال در راستای اتقان اسناد هویتی با ضریب امنیت بالا اشاره کرد و افزود: از ابتدای طرح تعویض شناسنامه‌های مکانیزه (از سال ۱۳۸۹) تاکنون، یک میلیون و ۱۶ هزار و ۹۵۰ جلد شناسنامه مکانیزه در سطح استان صادر شده است.

مدیرکل ثبت‌احوال کردستان ادامه داد: ۶۱ هزار و ۶۵۸ جلد از این شناسنامه‌ها مربوط به اول امسال تا پایان آبان ماه است.

تغییر نام هزار و ۱۲۸ نفر در کردستان

جوکار افزود: هزار و ۱۲۸ مورد تغییر نام در سال جاری در استان به ثبت رسیده است.

وی گفت: یکی از جدیدترین خدمات ثبت‌احوال، صدور شناسنامه برای فرزندانی است که مادر آنان ایرانی و پدرشان خارجی است که در این راستا تاکنون در استان برای ۲۰۵ نفر شناسنامه صادر شده است.

ثبت حدود ۱۷ هزار تولد در کردستان

جوکار اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ۱۶ هزار و ۸۹۶ واقعه ولادت و تعداد پنج هزار و ۹۶۲ واقعه فوت در ثبت احوال استان ثبت شد.

وی از مردم خواست با مراجعه به موقع به ادارات ثبت احوال برای ثبت وقایع ولادت در مهلت قانونی ۱۵ روز و وفات در مهلت ۱۰ روز، ثبت‌احوال را در ثبت به موقع وقایع حیاتی یاری کنند.

جوکار افزود: با تسریع در روند ثبت وقایع حیاتی، سازمان ثبت احوال موفق به گردآوری، تولید و انتشار آمارهای به روز جمعیتی می‌شود که بنای برنامه‌ریزی‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دستگاه‌ها است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان تاکید کرد: از خدمات دیگر ثبت احوال، ایجاد سامانه سهیم مبتنی بر تلفن همراه با ارائه ۹ خدمت پایگاه اطلاعات خانواده، ثبت نام کارت هوشمند ملی، ثبت تغییر نشانی، درخواست تغییر نام، درخواست گواهی تجرد، مدارک پیدا شده، ثبت شکایات و اخبار و اطلاعات و قوانین و مقررات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *