گۆڕان نیوز- مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: افزون‌بر هشت هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال مالیات از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در استان وصول شد.

گۆڕان نیوز- مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: افزون‌بر هشت هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال مالیات از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در استان وصول شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، مصطفی فعله‌گری اظهار کرد: وصول این میزان مالیات مربوط به همه منابع مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل شفاف بودن اطلاعات ورودی کارتخوان‌ها، شاهد افزایش مالیات بخش مشاغل هستیم، افزود: در این مدت میزان وصولی مالیات مشاغل به میزان یک هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته حدود ۹۷ درصد رشد داشته و در مجموع این مبلغ به اندازه ۱۶ درصد کل مالیات وصولی استان است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان ادامه داد:  وصول مالیات حقوق در بخش‌های دولتی و حقوقی نیز یک هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال وصولی بوده این میزان حدود ۲۰ درصد وصولی مالیات در استان را شکل داده است.

شفافیت مالیاتی با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

فعله‌گری در بخش دیگری از سخنانش  با اشاره به قانون پایانه‌های فروشگاهی هم اظهار کرد: با اجرای این قانون اطلاعات مالی مودیان مالیاتی شفاف‌تر شده و بتدریج شاهد تغییر در میزان وصولی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه قانون پایانه های فروشگاهی فرآیند محور است، گفت: در این نظام، خرید از سوی خریدار مورد تایید قرار میگیرد و امکان تایید هیچ فعالیت اقتصادی غیرشفافی در این سیستم وجود ندارد و به دلیل شفافیت بالا، حتی سود و زیان فعال اقتصادی و نسبت سود هر فعالیت نیز از طریق صورتحساب های صادره قابل محاسبه است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان در تعریف پایانه فروشگاهی نیز یادآور شد: پایانه فروشگاهی، رایانه، دستگاه کارتخوان بانکی (pos)، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری است که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مودیان را داشته و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی برخوردار است و مودی هم اختیار انتخاب نوع پایانه فروشگاهی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *