گۆران نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور گروه های تئاتری سراسر کشور اواخر آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش گۆران نیوز، علی اصغر دریایی روز شنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تقارن زمان پیشنهادی برگزار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با سی و سومین جشنواره تئاتر استانی، زمان برگزاری شانزدهمین دوره این جشنواره ۲۱ تا ۲۴ آذرسال جاری تعیین شده است.
وی با اشاره به آماده‌سازی شهرمریوان برای برگزار این رویداد هنری گفت: با همکاری و رایزنی‌های انجام شده با فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری مریوان، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای برگزاری این رویداد مهم هنری فراهم شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان با دعوت از همه هنرمندان عرصه نمایش برای شرکت در این رویداد هنری اظهار داشت: هنرمندان عرصه هنرهای نمایش استان کردستان از فعال‌ترین هنرمندان در این عرصه هستند و انجمن هنرهای نمایشی استان با برگزاری چندین جلسه در برگزاری باشکوه این رویداد هنری مشارکت بسیار خوبی داشته اند.

وی در ادامه گفت: اجرای نمایش‌های خیابانی به دلیل ماهیت نمایشی و حضور در میان مردم کوچه و بازار می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و سیاسی بسیار موثر باشد.

دریایی با اشاره به تاثیرات ماندگار هنر در زندگی اجتماعی مردم اضافه کرد: همه جلوه‌ها و آثار هنری و نمایشی بنا به پیام مندرج در بطن آنها در مسائل زندگی اجتماعی ،‌در آگاهی بخشی و ارتقای سبک زندگی سالم ایرانی – اسلامی هم در آموزش و ارائه راهکاری زندگی بهتر بسیار تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *